Sakarya Büyükşehir Belediyesinden Arıcılara 4 tır malzeme yardımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya İli Arıcılar Birliği ile ortaklaşa yapılan Melen Botanik Vadisi Proje kapsamında Sakaryalı Arıcılara 4 tır arı malzemesi desteği verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden Arıcılara 4 tır malzeme yardımı

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce, her sektörde olduğu gibi bizimde olmazsa olmazlarımız var, oda Tarımsal faaliyet tarım sektörü, 2020 yılını tarımsal faaliyetlerde en çok  ilgi alaka destek vereceğimiz bir yıl olarak ilan ettik.

Büyükşehir Belediyesi olarak arıcılık sektörü ve tarım sektörünün en iyi şekilde üretim yapmaları için her zaman yanındayız.

Şu günlerde arıcılarımızın üretimlerini arttırmak için hem doğal hem organik ürün yapmalarını sağlamak için orijinal kovanlarımızı yaptırdık ve kendilerine veriyoruz. Kovanla birlikte arı malzemelerini de dağıtıyoruz. Tamamen sosyal mesafeyi koruyarak kovanlarımızı dağıtıyoruz.

Sakarya Arı Üreticileri birliği başkanı Mustafa Ör, Sakarya Büyükşehir belediyesi ile ortakla bir proje hazırladık, biz arıcılar arıcılığımızı koyduk onlarda arı malzemelerini destek olarak bizlere verdiler. Arıcılar olarak bu projede Kocaali, karasu ve kaynarca  ilçelerinde ana arı üretimi, arı sütü üretimi, oğul üretimi, propolis üretimi gibi üretimlere destek olacak malzemeleri hibe etti.

Arı üreticileri ise Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu proje kapsamında arıcılara verilen destekten dolayı çok mutlu olduklarını söylediler.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER