Sakarya'da karantina süresi dolan 100 tanesi kaymakam adayı 658 kişi evlerine gönderiliyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yurt dışından getirilerek Sakarya'daki yurtlarda karantinada tutulan ingiltereden gelen 100 kaymakam adayı 658 kişi tahliye edilmeye başlandı.

Sakarya'da karantina süresi dolan 100 tanesi kaymakam adayı 658 kişi evlerine gönderiliyor

Türkiye'ye 24Mart'ta giriş yapan 658 kişi, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı 2 yurda yerleştirilerek gözlem altına alınmıştı.

Yurtta kalan, aralarında 100 kaymakam adayı, öğrenci ve vatandaşların  bulunduğu bu kişilerin 14 günlük karantina süresi doldu.

Bölgeye gelerek incelemelerde bulunan ve koronavirüs ile mücadele kapsamında salgının daha da yayılmamışı ve önüne geçilebilmesi için cezaların kesilmeye başlandığını belirten Sakarya Vali Ahmet Hamdi Nayir; “Emniyetimiz, Jandarmamız, Zabıtamız cezalara da başladı. Dolayısıyla biz bu süreci ancak bir birimizden uzak olarak, gönüllerimiz bağlı ama vücutlarımız uzak olarak bunu tamamlamamız lazım ki yayılmayı daha da azaltalım. İnşallah bu şekilde de devam ettirelim. Burada boşalttığımız yurtları da sağlığın emrine veriyoruz. İzolasyonu gereken, karantina gereken, takibi gereken konularda buradaki yurtlarımız yine hizmete devam edecek.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER