Sakarya kültürel zenginliğin merkezidir

Sakarya Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke ve yönetimi ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Şehrimiz adeta ülkemizin bir özeti, kültürel zenginliğin merkezidir.

Sakarya kültürel zenginliğin merkezidir

Hamdolsun Büyükşehir Belediyesi olarak kültürel çeşitliliğimizi bir değer olarak görüyor, çalışmalarımızı bu çizgide sürdürüyoruz” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke ve yönetimi ile bir araya geldi. Dernek faaliyetleriyle ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgiler veren Berke, kültürel birlikteliğin geliştirilmesi adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Kardeşçe bir yaşam
Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke, “Sakarya Ağrılılar Derneği olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Genç sirkülasyonumuz çok fazla. Kültürel birlikteliğin arttırılması için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler de Sakaryalı sayılırız. Sakarya’da dünyaya gelen çocuklarımızı her iki kültürün değerleriyle yetiştiriyoruz. Sakarya’da kardeşçe yaşamımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kültürel zenginliğin merkezi
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmalarına başlayan Başkan Zeki Toçoğlu, “Kültürel çeşitliliğiyle örnek bir şehir olan Sakarya’mız bu birliktelik ve kardeşlik duygusuyla gelişimini sürdürüyor. Şehrimiz adeta ülkemizin bir özeti, kültürel zenginliğin merkezidir. Hamdolsun Büyükşehir Belediyesi olarak kültürel çeşitliliğimizi bir değer olarak görüyor, çalışmalarımızı bu çizgide sürdürüyoruz. Kültür derneklerimizle bir araya geliyor, istişarelerde bulunuyoruz. İnşallah kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirerek, kültür derneklerimizle birlikte şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER