Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı gerçekleşti

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği'nin geçtiğimiz haftalarda yoğun bir katılımla gerçekleşen 2. Olağan Kongresi sonrasında; Mehmet Şehit Başkanlığı’nda gerçekleşen ilk Yönetim Kurulu Toplantısıyla, yeni Yönetim Kurulu üyeleri de görevleriyle birlikte belirlendi. 

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı gerçekleşti

Hemşerilerimize sahip çıkara Sakarya için el ele vereceğiz.kocaali
Mehmet Şehit’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapığı Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yönetimi ise şöyle oluştu: “Başkan Vekili Vedat Selamet, Genel Sekreter Ernur Toç, Mali Sekreter Muzaffer Çetinkaya, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ethem Feratoğlu, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Av. Ertan Babaoğlu, Sosyal ve Kültürel İsler Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Koşutan, Sosyal ve Kültürel İşler Sorumlusu Emre Hız, Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Geniş,  Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Aytaç Demirci, Basın Sorumlusu Talha İzci, Ar-Ge’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Musa Şengöz, Diş İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Nur Çolak, Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecz. Sena Koşutan, Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Duygu Demi. Yönetim Kurulu Üyeleri: Ermin Elmas, Ercan Özsipahi, Hakan Tan, Hüseyin Yasar, Malik Geniş, Mehmet Yalçın, Sedat Yazıcıgil, Serkan Doğan, Seyfullah Özçolakoğlu, Sadem Vatan. Kadın Kolları Başkan Av. Gülben Demircan Babaoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Samet Demirci. 

Mehmet ŞEHİT: Birliğimizin, beraberliğimizin,

kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeliyiz
“Rumeli ve Balkanlar Demek idealler uğruna kurulan fedakarlık sofrası demektir. Rumeli ve Balkanlar demek, bu derdin ateşinde pişen kardeşlik kapısı demektir” diyen Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit; “Huzur Coğrafyası Sakarya’mıza göç etmiş hemşerilerimiz tarafından, birlik-beraberlik, dayanışma, örf-adet, gelenek- göreneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına kurulmuştur. Derneğimiz; tüm Rumeli ve Balkanlardan göç etmiş hemşerilerimize hizmet vermektedir. Bu amaçla derneğimizin ve belediye başkanlarımızın bir ve beraber olarak, omuz omuza vererek, sosyal ve yatırım eksikliklerimizin giderileceği bir mantıkla hareket edeceğini umuyoruz. Doğup büyüdüğümüz yöremize borcumuz var. Sizleri Rumeli ve Balkanlara özellikle derneğimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeliyiz” diyerek, önemli bir mesaj verdi. 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 13:16
SIRADAKİ HABER