Sakarya VİB Turizm’in yeni Başkanı Suat Akın oldu

Sakarya VİB Turizm’in önceki gün yapılan, mevcut Başkan Seyhan Azder ile Suat Akın’ın yarıştığı çekişmeli Olağanüstü Genel Kurulu’nda,

Sakarya VİB Turizm’in yeni Başkanı Suat Akın oldu

Sakarya VİB Turizm’in önceki gün yapılan, mevcut Başkan Seyhan Azder ile Suat Akın’ın yarıştığı çekişmeli Olağanüstü Genel Kurulu’nda, kooperatifin bir dönem başkan yardımcılığını yapan Suat Akın, Sakarya VİB’in yeni başkanı seçildi. 

“Sakarya VİB Turizm sizindir”
Sakarya'da 1997 yılının başlarında otobüs sahiplerinin bir araya gelerek ‘Birlikten Güç Doğar' ilkesinin benimsenmesi ile kurulan, “Kaliteli hizmet anlayışı ve güvenilir personeliyle VİB Turizm sizindir” sloganıyla yoluna devam eden ve 29 Ekim 1997 tarihinde ilk seferine başlayan S.S. 37 Nolu Sakarya VİB Kooperatifi'nin olağan genel kurulu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Terminali’nde bulunan Sakarya VİB Turizm’in Başkanlık binasında gerçekleşti. 40 üyenin oy kullandığı çekişmeli Olağanüstü Genel Kurulu’nda; mevcut Başkan Seyhan Azder 18 oy alırken, bir dönem kooperatifin başkan yardımcılığını yapan Sakarya Kocaaliler Derneği eski Başkanı İşadamı Suat Akın ise aldığı 22 oyla; 1. Başkan Hamza Akdemir, 2. Başkan Ali Kara ve 3. Başkan Seyhan Azder’den sonra Sakarya VİB Turizm’in; yeni ve 4. Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 

İşte Sakarya VİB Turizm’in Yönetim Kurulu Üyeleri
Suat Akın Başkanlığı’ndaki Sakarya VİB Turizm’in yeni Yönetim Kurulu Asil Üyeler şu isimlerden oluştu: “Ferruh Öztürk, Fahri Mehmet Efendioğlu, Mustafa Sevindi, İrfan Yağcı, Musa Baş ve Suat Serdaroğlu.” Denetim Kurulu Asil Üyeler: “Mustafa Altuntaş, Naim Demirtaş ve Turgay Gültekin.” Yönetim Kurulu yedek Üyeler: “Murat Ayhan, Fikri Zeki Sargın, Yılmaz İnan, Adem Durak, Hayri Karadayı, İsa Baş ve M. Emin Candan.” Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Hakan Demirtaş, Dursun Efendioğlu ve Cemil Özkar.”
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER