Sakarya’da 6 yaşında çocuklar İngilizce konuşmaya başladı

Öğrencilerine henüz 6 yaşlarını bitirmeden tüm temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar İngilizce konuşturmayı başaran Özel Sakarya Amerikan Kültür Anaokulu yoğun talep görüyor.

Sakarya’da 6 yaşında çocuklar İngilizce konuşmaya başladı

Öğrencilerine henüz 6 yaşlarını bitirmeden tüm temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar İngilizce konuşturmayı başaran Özel Sakarya Amerikan Kültür Anaokulu yoğun talep görüyor.kocaali

“İki dilli eğitim gerçek bir zihinsel kontrol modelidir”
Dil, tüm zihinsel süreçlerimizle ayrılmaz bir şekilde iç içe girdiğini ifade eden Özel Sakarya Amerikan Kültür Anaokulu yetkilileri; “Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir. İki anadilli eğitim sistemimizde, dillerin kendi aralarında birbirleri ile yarış içinde olması, çocuklarımızın araştırma sorgulama ve eleştiri yeteneğine de olumlu katkılar sunar. Çift dilli eğitim, odaklanma ve dikkat kabiliyetini arttırdığından, aynı anda birden fazla iş yapabilme yeteneğini geliştirerek hafızayı canlı tutmaktadır. Çift anadil eğitimi veren kurumumuzda Türkçe konuşan anaokulu öğretmeni ile İngilizce konuşan asistantteacher, öğrencilere gün boyunca birlikte eğitim vermektedirler. Bu sayede anaokulumuzda, henüz 6 yaşlarını bitirmeden tüm temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar İngilizce konuşmayı başaran çocuklar yetiştirebiliyoruz” dedi.

Montessori Eğitimi ve İki Anadilli Eğitimi
Uyguladıkları eğitim sistemlerinde çocuklara, farklı bakış açıları kazandırarak globalleşen dünyayı bilim, sanat, felsefe gibi temel alanlarla anlama konusunda hız kazandırmayı ve onları birer ‘dünya vatandaşı’ olma yolunda desteklemeyi hedeflediklerini vurgulayan yetkililer; “Özel Sakarya A.K.(Amerikan Kültür) Anaokulu olarak Adapazarı’nda üç yıldır hizmet veren kurumumuz; öğrencilerin yaratıcı düşünme becerilerini geliştiren, yaşamla ilişkilendiren ve her bireyin öğrenme süreçlerindeki farklılığını dikkate alan, farklı öğrenme biçimlerini destekleyen, yabancı dilde kendini ifade edebilme becerisini geliştiren eğitim sistemi ile kendi özgün yaklaşımını oluşturmuştur. Temel okul öncesi eğitimin yanında Montessori Eğitimi ve İki Anadilli Eğitim gibi bütünleştirici uygulamalarımızın gerektirdiği yüksek yetkinliklere sahip eğitim personeli bulundurma ve eğitim sistemimizle ilgili geniş uygulama alanları ihtiyacımızdan dolayı,750 m2 kapalı alan ve 500m2’lik doğal çim bahçemize rağmen kontenjanımızı sınırlı tutuyor ve kendimizi butik anaokulu olarak tanımlıyoruz. Sizin vesilenizle, ‘Her çocuk özeldir ve tektir’ düsturuyla çıktığımız bu yolda hemşerilerimizin bize göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür ederiz. www.sakaryaamerikankulturanaokulu.com adresimizden de bilgi alabileceğiniz eğitim sistemimize velilerimizin gösterdiği ilgiden çok memnunuz, eğitim kalitesinden ödün vermemek adına butik bir anlayışla sınırlı sayıda tuttuğumuz kontenjanlarımız neredeyse dolmak üzere. Hemşerilerimizin göstermiş olduğu ilgi bizleri gururlandırıyor. 

Levent CANDAN

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER