Sakarya’nın dev projesinde önemli gelişme

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla yap-işlet-devret modeliyle Türkiye’de alanında bir ilk olacak olan Çamdağı Barajı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’a bir sunum yaptıklarını, bakanlığın projeyi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na sunacağını açıkladı.

Sakarya’nın dev projesinde önemli gelişme

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla şehrin kuzeyinde inşa edilmesi planlanan 62,5 metre gövde yüksekliğine ve 16 milyon metreküp su depolama kapasitesine sahip olacak Çamdağı Barajı ile ilgili önemli bir bilgi paylaştı. Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’a barajla ilgili bir sunum yaptıklarını aktaran Keleş, yap-işlet-devret modeliyle yapılacak barajla yine bir ilke imza atacaklarını vurguladı. kocaali 

Yüz yıllık su ihtiyacını karşılayacak
Keleş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Şehrimizin kuzeyi için projelendirdiğimiz Çamdağı Barajı ile ilgili güzel bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan haftasonu bölgede önemli bir sanayi yatırımının temelini attı. Şehrimizin kuzeyi turizmin yanı sıra sanayi alanında da cazibe merkezine dönüşüyor. Biz de bölgenin gelecek yüz yıllık su ihtiyacını karşılamak üzere hazırladığımız Çamdağı Barajımızla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcımız Mehmet Emin Birpınar’a sunum yaptık.”

ÇED raporu son aşamada
“Barajımızın projesi hazır. Vatandaşlarımız için bilgilendirme toplantımızı yaptık. ÇED raporu son aşamaya geldi. Yap-işlet-devret modeliyle bir ilk olacak Çamdağı Barajımızla şehrimizin kuzeyinin hem evsel hem de endüstriyel su ihtiyacı uzun yıllar garanti altına alınmış olacak. İnşallah projemiz bakanlığımız tarafından Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına sunulacak. Bakan Yardımcımız Mehmet Emin Birpınar‘a ilgi ve desteği için teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER