Sakarya’nın mutluluğu için daha fazla çalışacağız

24 Kasım Öğretmenleri Günü dolayısıyla öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin içerisinde bizleri en çok heyecanlandıran elbette hemşehrilerimize yönelik adımlar olmuştur.

Sakarya’nın mutluluğu için daha fazla çalışacağız
banner97

24 Kasım Öğretmenleri Günü dolayısıyla öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin içerisinde bizleri en çok heyecanlandıran elbette hemşehrilerimize yönelik adımlar olmuştur. Projelerimiz ve çalışmalarımız Türkiye’ye örnek oldu. Daha iyiye ve güzele ulaşmak için birlikte hareket ettik. Yeni merkezlerimizde çocuk, genç, kadın, yaşlı, engelli kardeşlerimize dokunduk. İnşallah daha mutlu bir Sakarya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 24 Kasım Öğretmenleri Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’nde görevli öğretmenlerle bir araya geldi. Sen Otel’de gerçekleştirilen programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Şube Müdürleri ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenler yer aldı. 

On binlere ulaşıyoruz 
İbrahim Aktürk, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun önderliğinde SAMEK’lerde, Sosyal Gelişim Merkezleri’nde, Geçici Eğitim Merkezi’nde, Macera Park’ta, YADEM’de, Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde öğretim sunan öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. Büyükşehir Belediyemizin imkanlarıyla eğitim merkezlerinde öğretmenlerimiz ilgilerini, bilgilerini ve sevgilerini 7’den 70’e tüm Sakaryalılara sunmaya devam edecek. Eğitim merkezlerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Bir eğitim öğretim sezonun içerisinde on binlerce sayılara ulaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi. 

Hedeflerimize ulaştık
Öğretmenler Günü vesilesiyle emektar öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 10 yıldır Büyükşehir Belediyesinde siz değerli öğretmenlerimiz ile hemşehrilerimize hizmet sunuyoruz. Sakaryalılara yaptığımız en önemli işlerin başında onların kişisel gelişimlerine ve eğitimlere destek sunan projelerimiz geliyor. Gün geldi binalarımız Türkiye’ye örnek oldu gün geldi yaptığımız çalışmalar Türkiye’nin ilklerinden oldu ama hep daha iyisine ve güzeline beraberce adım attık. Hedeflerimize birlikte ulaştık. Emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Sosyal çalışmalar
Şehrin öncelikli ihtiyaçlarının tamamlandığına vurgu yapan Toçoğlu, “Göreve başladığımızda şehrimizin acil ihtiyaçlarından biri olan altyapıya ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Bunları yaparken sosyal alanlarda da çalışmalarımızı sürdürdük. Altyapı çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlandı. İnşallah önümüzdeki süreçlerde sosyal ve kültürel işlerimize çok fazla ağırlık vererek yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

Anadolu’nun kültür başkenti
“Sakarya Anadolu’nun kültür başkenti olacak iddiasıyla yola çıkmıştık. Açıkça ifade etmem gerekir ki; imkanları bizden daha iyi olan Büyükşehirlere kıyasla en nitelikli ve en güzel programları Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştiriyoruz. Sosyal ve kültürel işler gönüllülük esasına dayanır. Zaman zaman eğitim kurumlarımıza ziyaretlerde bulunuyorum. Kadınların, engellilerin, çocukların, yaşlıların ve ailelerin gözündeki mutluluğu görünce motivasyonumuz bir kat daha artıyor.”

Güzel işlere hep birlikte imza attık
“Serdivan’da Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde otizmle tanıştım ve kendimi bu alanda hizmet etmeye adadım. İlk otizm okulunu inşa ettim. Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimde Engelli Gündüz Bakım Evini söz vermiştik, gerçekleştirdik. Bugün Sakarya’da engelli olup da bizim elimizin değmediği hiç kimse yok. Bundan daha güzel ve büyük bir mutluluk olabilir mi? Bu güzel işlere hep birlikte imza attık.”

Kutlu olsun
“Karaman Geçici Eğitim Merkezi’ni Suriyeli kardeşlerimiz için hizmete sunduk. YADEM’de yaşlılarımız hayata yeniden tutunuyor. Sosyal Gelişim Merkezlerimiz çocuklarımız, gençlerimiz ve hanımefendiler sosyal hayatlarına katkı sağlıyor. Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde hemşehrilerimiz unutulmaya yüz tutmuş sanatları yeniden keşfediliyor. SAMEK’ler yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızı meslek sahibi edindiriyor. Bundan sonra inşallah hizmetlerimizi önümüzdeki dönemde daha da ileriye taşıyacağız. Tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler günü kutluyorum” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER