Şampiyondan sponsorluk çağrısı

Türkiye'ye temmuz ayı başındaki 17 ve 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandıran Sapancalı bir anne ve Hollandalı bir babanın kızı 18 yaşındaki milli eskrimci Elke Lale van Achterberg, sponsor arıyor.

Şampiyondan sponsorluk çağrısı

Sapanca Yanıkköylü anne ile Hollandalı babanın 18 yaşındaki kızı Elke Lale, geçirdiği rahatsızlık sonucu 11 yaşında tekerlekli sandalye kullanmaya başladı. Yaklaşık 3 yıl önce sol ayağı dizinden kesilen milli sporcu, aynı zamanda Bursa Nilüfer Belediyesi Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı’nın başarısı için de mücadele ediyor. Elke Lale, son olarak Polonya’nın başkenti Varşova’da Temmuz ayı başındaki 17 ve 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda ülkemize 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandırdı. 

ESKRİMİN GELİRİ AZ kocaali 
Eskrim sporunun diğer spor dalları gibi geliri yüksek olmaması nedeniyle turnuvalara kendi imkanları ölçüsünde hazırlanmaya çalıştığını belirten Elke Lale, “Hollanda’da ufak tefek sponsorlarım var ancak yeterli değil. Türkiye’de ise hiç sponsorum yok. Bazı müsabakaların giderlerini kendi imkanlarımız ölçüsünde biz karşılamaya çalışıyoruz. Ancak yeterli gelmiyor. Bunun için sponsor desteğine ihtiyacımız var” diyerek kendisi ile birlikte milli formayı giyen Hakan Akkaya’ya sponsor olunmasını istedi. Destek verildiği sürece Türk Milli Takımı forması altında daha büyük başarılara imza atacağını da kaydeden Lale, hedefinin dünyanın en iyi eskrimcisi olmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Hamdi YULUG

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER