Sapanca Belediyesi Kültür Kurslarına Kayıtlar Başladı

Sapanca Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının yeni eğitim öğretim dönemi kayıtları başladı.

Sapanca Belediyesi Kültür Kurslarına Kayıtlar Başladı

Sapanca Belediyesi ve Sapanca Halk Eğitim Merkezi’nin yeni eğitim dönemi Covit-19 salgınına karşı alınan önlemler doğrultusunda başladı. Günler öncesinden hazırlıkların yapıldığı kurs merkezleri yeniden kursiyerlerine kapılarını açmaya hazır.

Hes kodsuz, maskesiz girişe izin yok
Belediye yeni eğitim dönemine 10 merkezde eğitim için hazırlandı. Covid-19 dönemi olması nedeniyle kurs merkezlerine girişlerde halk sağlığı önceliği için önlemler alındı. Bu kapsamda kurs merkezlerinin girişlerinde öncelikli olarak kursiyerlerin maskesiz girişine izin verilmeyecek, HES (Hayat Eve Sığar Uygulaması) Kodu sorgulaması yapılarak girişlere müsaade edilecek.

Ders esnasında maske takmak zorunlu
Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve temizlik kuralları titizlikle uygulanacak. Sınıflar, sınıf sayılarına göre dönüşümlü olarak planlanacak. Sapanca Belediyesi bünyesinde amigurumi, takı tasarımı, teraryum, sepet örücülüğü, makrome, fotoğrafçılık, satranç, aşılama ve budama, arıcılık, giyim, nakış, el sanatları minyatür, İngilizce, Arapça, cam altı boyama, halı dokuma, müzik, çizgi film ve animasyon, seramik, çini, resim dalların da eğitim verilecek. 

Kayıtlar Başladı
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ilçe halkının sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl da tüm önlemleri alarak Kurs Merkezleri’nde Sapancalıları buluşturmaya devam edeceklerini dile getirdi. Kurslara katılmak isteyenlerin, nüfus cüzdan fotokopileri ve doldurulacak form ile Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü veya Sapanca Halk Eğitim Merkezi’ne kayıt yaptırabilecekler. Kültür kursları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün 0 264 592 01 75  nolu telefonundan ayrıntılı bilgi alabilecekler.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER