Sapanca Belediyesi’nden Kuruçeşme’de Dere Islah Çalışması

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Kuruçeşme Mahallesi’nde dere ıslah çalışması yapılıyor.

Sapanca Belediyesi’nden Kuruçeşme’de Dere Islah Çalışması

Çevre dostu belediyecilik anlayışı ile şehrin genelinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren Sapanca Belediyesi, kötü koku yayan derelerin ıslahını da ihmal etmiyor. İlçenin daha modern bir görünüme kavuşması için başlatılan çalışmalar arasında yer alan dere ıslah çalışmaları devam ediyor. 

Dere çöp ve çamurlardan kısa bir sürede temizlenecek
Temizlik ve ıslah çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Kuruçeşme Mahallesi’ndeki dere yatağının temizlenmesi için ekiplerin çalışmalara başladığını söyledi. Başkan Özen; “Aşırı yağmurlardan dolayı oluşabilecek sel ve su baskınlarının önüne geçmek ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasını önlemek amacıyla ıslah çalışmalarını başlattık. Uzun yıllardır sorun teşkil eden Kuruçeşme deresini ıslah çalışmalarıyla çöp ve çamurlardan kısa bir sürede temizleyerek vatandaşımıza rahat bir ortam oluşturacağız. Ekiplerimiz dere yataklarını tamamen çöp ve çamurdan arındıracak. Dere ıslah çalışması tamamlandığında ise taş duvar çalışmasına start vereceğiz” diye belirtti. 

Vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz
Vatandaşların çöpleri dere yatağına atmaması konusuna da değinen Başkan Özen, “Dere yataklarını temizlememize rağmen vatandaşlarımız çöplerini atmaya devam ediyor. Bu atıklardan dolayı meydana gelen kötü kokular çevreyi rahatsız ediyor. Halkımızın sağlığı ve refahı için vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını rica ediyorum” diye belirtti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER