Sapanca’da Açık Hava Sinema Akşamları Başlıyor

Sapanca Belediyesi tarafından sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen “Açık Hava Sinema Akşamları” 29 Ağustos Cumartesi akşamı start alıyor.

Sapanca’da Açık Hava Sinema Akşamları Başlıyor

Vatandaşlarımıza bir nebze olsa da moral vermek 
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, korona virüs salgını nedeniyle devam eden kontrollü sosyal hayat döneminde vatandaşların yaz akşamlarını eğlenceli hale getirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Özen; “Sıcak yaz akşamlarını keyifli hale getirmek amacıyla hayata geçirmiş olduğumuz açık hava sinema akşamları 29 Ağustos Cumartesi akşamı 120 filmiyle Kırkpınar Amfi Tiyatro salonunda halkımızla bulaşacak. Kovid-19 tedbirleri nedeniyle sosyal aktivitelere uzak kalan vatandaşlarımıza bir nebze olsa da moral vermek amacıyla sosyal mesafe kuralına uyarak düzenlemiş olduğumuz etkinliğimize tüm halkımız davetlidir” diye belirtti.

Donarak şehit olan çocukların acı öyküsü 
Başlangıcın yapılacağı 120 filminin içeriği; Rus güçlerine karşı sınır cephesinde savaşan ve cephanesi tükenen sınır birliğine cephane götürmek üzere gönüllü olan, zorlu kış koşullarında cephaneyi birliğe ulaştıran 120 kahraman çocuğun hikâyesi anlatılıyor. Filmde, 120 kahraman çocuk ve yanlarındaki askerlerden 98'inin donarak şehit oluşunun acı öyküsü yer alıyor. Film, annelerini gözleri yaşlı, geride bırakan bu çocukların gerçek hikâyesini anlatıyor.

Tarihi filmler kesinlikle izlenmeli 
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, ilk akşam gösterime sunulacak film için açıklamada bulundu. Gençlerin bu tür filmleri mutlaka izlemelerini belirtti. Başkan Özen, “Tarihi filmlerin kesinlikle izlenmesi taraftarıyım. Ne olursa olsun bu film gençlere mutlaka izletilmeli. Herkes çocuklarına bu filmi izletmeli. Vatan için zamanında nelerle mücadele edildiğini öğrensinler. Bu ülkenin nasıl kurtarıldığını bilmemiz için örnek bir film olduğuna inanıyorum. 

Ateşler ölçülecek ve maskesiz girişe izin verilmeyecek
Yetkililer; maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilerek etkinliğin gerçekleştirileceğini vatandaşlarında sosyal mesafe kurallarına uymalarını rica ettiler. Program alanına girmeden önce gelen her kişinin ateşlerinin ölçüleceği ve maskesiz girişin kesinlikle mümkün olmayacağını da sözlerine ilave ettiler.
Sapanca Kırkpınar Amfi Tiyatro da gerçekleşecek olan Açık Hava Sinema Akşamları” programı belediye yetkilileri tarafından şu şekilde paylaşıldı. 29-30 Ağustos - Cumartesi/ Pazar saat 20:30 / 120 filmi, 5-6 Eylül - Cumartesi/ Pazar saat 20:30 / Dondurmam Gaymak filmi, 12-13 Eylül -Cumartesi/ Pazar 20:30 / Babam ve Oğlum filmi gösterime sunulacak. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER