Sapanca’da Denetimler Sürüyor

İçişleri Bakanlığının korona virüsle mücadele kapsamında başlattığı "Dinamik Denetim Süreci" kapsamında Sapanca’da denetimler sürüyor.

Sapanca’da Denetimler Sürüyor

Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, işyerlerinde korona önlemlerine ne derece riayet edildiğini canlı canlı görmek ve aksaklıkları belirlemek için denetim ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında Covid-19 denetimi yapılarak esnaf ve vatandaşların genelgeye istinaden uyulması gereken kurallar aktarıldı. Esnaftan eksikliklerin giderilmesi ve önlemlere uyulması istendi.

Mücadeleyi kazanacağımıza inancım tamdır
Kaymakam Bayar; ‘‘Kontrollü normalleşme dönemi ile birlikte vaka sayılarında yukarı doğru hareketlenme söz konusu oldu. Kısıtlama dönemine tekrar dönmemek adına esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı uyarıyor, onlarla sohbet ediyoruz. Hep birlikte hareket eder, ortak bir anlayışla çalışırsak olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Vatandaşlarımıza tedbirler konusunda daha dikkatli olmalarını rica ediyorum. Hep beraber güçlü bir mücadele ortaya koyarak mücadeleyi kazanacağımıza olan inancım tamdır’’ dedi.

Her ferde büyük görev düşüyor 
Maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami derecede uymaya devam edilmesi gerektiğini belirten Başkan Özen; ‘‘Rehavete kapılmadan kurallara azami derecede uymamız gerekiyor. Bu anlamda Sağlık Bakanlığımızca dile getirilen kurallara tüm hemşerilerimizin büyük bir titizlikle uyması ve yükseliş eğilimine geçen vaka sayılarını minimize ederek sıfıra indirgememiz gerekiyor. Pandemi ile mücadelede vatandaşlarımızın ve işletmelerimizin daha duyarlı hareket etmeye davet ediyorum. Eskisi gibi bir arada zaman geçireceğimiz günlerin kısa zamanda geri gelmesi için her ferde büyük görev düşüyor’’ dedi.
 
Sapanca merkez esnafını kapsayan denetimlerde esnaf, dernek ve vatandaşlara genelgeler doğrultusunda uyulması gereken kurallar anlatıldı. Esnafın kurallara uyup uyulmadığının kontrolünün yapıldığı ziyaretlerde, aksaklıkların giderilmesi ve korona önlemlerine riayet edilmesi istendi.  

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER