Sapanca’da Dinamik Denetim Süreci Başladı

Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sapanca İlçe Emniyet Müdürü Cihat Kayaer  Covid 19 salgını tedbirleri kapsamında ilçe esnafını denetledi.

Sapanca’da Dinamik Denetim Süreci Başladı

Ülke genelinde kontrollü normalleşme döneminde “Dinamik Denetim Modeline” geçildi. Bugün 81 ilde geniş kapsamlı korona virüs denetimleri yapıldı. Genelgeye göre ilçe genelinde denetim ekipleri oluşturuldu.

Kurallara daha çok önem 
Kaymakam Bayar; ilçe halkının sağlığı ve güvenliği adına dinamik denetimlere başladıklarını, ilçe esnafının temizlik, maske ve mesafe kurallarına daha çok önem vererek çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini belirtti. Herkesin kurallara uyup covid-19 salgınını en kısa sürede atlatıp normalleşmeye dönme çabası göstermesini temenni etti. 

Kırmızı renkten biran önce kurtulup mavi renge dönmek hepimizin tek amacı 
İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge sonrası denetimlerde de yeni bir anlayışla sahaya çıktıklarını belirten Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen,“ Eski normal hayatımıza dönmek adına dinamik denetleme dediğimiz bu yöntemle sık sık esnafımızı denetimde bulunacağız. Hep birlikte maske, mesafe ve temizlik kuralına riayet ederek normalleşmeye geçeceğiz. Bu bağlamda denetimlerimiz devam edecektir. Kırmızı renkten biran önce kurtulup mavi renge dönmek hepimizin tek amacı olmalı. Yapılan denetlemelerde maske ve temizlik kurallarına uymayanlara cezai işlem yapılacaktır” diye belirtti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER