Sapanca’da Kursiyerler Emeklerini Sergilediler

Sapanca Belediyesi ve Sapanca Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 2021-2022 yılsonu sergisinde kursiyerler yapmış olduğu eserleri sergiledi.

Sapanca’da Kursiyerler Emeklerini Sergilediler

Sergiye Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, İlçe Emniyet Müdürü Aslı Gül İlhan,Sapanca Halkeğitim Müdürü Selahattin Çağır İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Tezbiten, siyasi parti temsilcileri, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Eğitmenlerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum 
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “2021-2022 eğitim öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde 11 farklı branşta kursumuzdan 165 kursiyerimiz yararlandı. Açılan kurslarda kursiyerlerimiz eğitimin yanında sosyalleşme imkânı buldu birinden değerli el emklerini yıl sonu sergisinde halkımızın beğenisine sundular. Emeği geçen eğitmenlerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Yeteneklerimizi bilmemiz gerekiyor 
Başkan Özen, “Sanatın her türüne sonuna kadar destekçiyiz. Herkes kendini yeniden keşfedebilir. Kendimizi önce tanımamız ve yeteneklerimizi bilmemiz gerekiyor. Her gün kendimizi yenilememiz gerekiyor. Yapılan eserlerle bu durumun en iyi örneklerini görüyoruz. Biz yerel yönetimler olarak mekân, imkan gibi destekleri kursiyerlerimize imkanlar ölçüsünde vermeye çalışıyoruz. Yeter ki eğitime destek olsun. Yeter ki hanımefendiler, gençlerimiz, öğrencilerimiz, toplumumuzun her kesimi öğrenme gayreti içerisinde olsun. Kurslarımıza katılım sağlayan eğitimcilerimizin, kursiyerlerimizin ellerine emeklerine sağlık, sergimizin herkes için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Birbirinden kıymetli eserler
Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat “Öncelikle bu değerli eserlerde emeği olan eğitmenlerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Birbirinden kıymetli eserleri görüyoruz. Bu kurslar vesilesi ile hem kurslarda hanım kardeşlerimiz sosyalleşirken hem de burada öğrendiklerini ev ekonomisine çevirme imkânı buluyorlar. Bu dönüşümlerin olması onları da bizleri de mutlu ediyor” dedi.

Sergiye katılan protokol üyeleri stantları tek tek gezdiler eserleri incelediler ve yapılan el emekleri hakkında bilgi aldılar.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER