Sapanca’da Larva İlaçlama Çalışmasına Başlandı

Sapanca Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından havaların ısınması öncesi larva ilaçlama çalışmaları başlatıldı.

Sapanca’da Larva İlaçlama Çalışmasına Başlandı

Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin; “Erken tedbir alıyoruz. Haşere ve sineklerin üremesinde en önemli etkenlerin başında çöp ve evsel atıklar geliyor. Yaz aylarında çöp ve evsel atığın fazlalaşmasından dolayı sineklerde çok çabuk üreyip çoğalabiliyor. Bu sebeple erkenden tedbirimizi alıp su birikintileri, kanallar, fosseptik çukurları gibi çeşitli sulak bölgelerde ilaçlama işlemlerimize başlamış bulunmaktayız. Etkin şekilde yapmış olduğumuz ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesini sağlayacağız. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da larva ilaçlama işlemimize devam edeceğiz. Erken tedbirlerimiz dolayısıyla ilçe halkımızın ve ilçemize gelen misafirlerimizin rahat bir yaz geçirmelerini diliyoruz” diye belirtti.

Yetkililer tarafından yapılan ilaçlama çalışması sayesinde karasinek ve diğer haşerelerden kaynaklanan hastalıkların ve oluşması muhtemel kötü kokuların önlenmesinin amaçlandığı bilgisi paylaşıldı.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER