Sapanca’da Şiddetli Rüzgâr Etkili Oldu

Etkisini sürdüren şiddetli rüzgâr, Sapanca'da ağaçların devrilmesine, neden oldu, devrilen ağaçlar Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince kaldırıldı. 

Sapanca’da Şiddetli Rüzgâr Etkili Oldu

Can kaybı olmaması teselli oldu
Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, belediye ekiplerinin, şiddetli rüzgârın başlamasıyla teyakkuza geçerek gerekli müdahalelerde bulunduğu belirtildi. İlçe genelinde etkili olan rüzgâr nedeniyle devrilen ağaçlar, can kaybına sebep olmaması teselli oldu. Belediye ekipleri tarafından yol ve bahçe çitlerin üzerine devrilen ağaçlar, iş makinesi ve motorlu testere ile temizlenerek kaldırıldılar. 

İlk andan itibaren müdahale 
Park Bahçeler Müdürü Kazım Şirin; “Ekiplerimiz söz konusu durumlara ilk andan itibaren müdahale etti. Sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalarımız başladı. Halkımızın bu durumdan ulaşım konusunda uzun süreli aksaklıklar yaşamamaları için özen gösterilmektedir” ifadelerine yer verildi. Lodosun etkisiyle tehlike arz edecek, balkon ve teraslardaki uçması muhtemel her türlü tehlikeli eşyanın kontrol edilmesi, rüzgârın etkisiyle araç ya da yayalara verebilecek zararların önlenmesine vurgu yapıldı. Ayrıca yetkililer; soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenme riskine karşı bacaların temizlenmesi, gece soba ve doğal gaz sobalarının yakılmaması, önerisinde bulundu. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER