Sapanca’da Sivrisineksiz Yaz İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Sapanca Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivrisinek ve haşere ilaçlama çalışmalarına Mart ayında başladı ve bir haftadır aralıksız olarak gece ilaçlaması olarak devam ediliyor.

Sapanca’da Sivrisineksiz Yaz İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Her gün mahalle, cadde ve sokaklar da ilaçlanma
Su birikintileri, kanalizasyonlar, dereler sazlık alanlarda düzenli olarak ilaçlama çalışmalarının büyük önem taşıdığını belirten yetkililer havaların ısınmaya başlaması ile birlikte yaz aylarının korkulu rüyası olan sivrisineklerin inşallah bu yıl olmaması için çaba sarf ettiklerini aktardılar.  Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kurulan ekipler, sivrisinek, haşere ve larvaların ilaçlanması için ilçe genelinde hummalı bir çalışma yürüttüğü.  3 İlaçlama aracının her gün mahalle mahalle dolaşarak cadde ve sokaklar da ilaçlanmanın yapıldığı bilgisi verildi. 

Geceleri 3 ekip 
Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin, “Yaz aylarının rahat geçirilmesi için larvalarla mücadele büyük önem taşıyor. Bu yüzden ekipler, ilçe genelinde keşfe çıkarak sinek ve haşerelerin larvalarını bıraktığı durgun sular, su birikintileri, sazlık alanlar, dereler, üstü açık ve kapalı kanalları belirliyor. Ardından bu alanlarda ilaçlama başlatılıyor. İlçe genelinde geceleri 3 ekibimiz ilaçlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Haşerelerle mücadelemiz yaz ayı boyunca devam edecektir” dedi. 

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER