Sapanca’da Zabıta Denetimleri Aksatmıyor

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kapalı pazar yerinde salgın riskine karşı denetleme yapılıyor.

Sapanca’da Zabıta Denetimleri Aksatmıyor

Pazar yeri esnafı, ekipler tarafından Kovid-19'la mücadelede rehavete kapılınmaması, sosyal mesafeye uyulması ve maske takma konusunda uyarıldı. Tezgâhlar arasında güvenli mesafe oluşturmaları yönünde bilgilendirilirken vatandaşları da tezgâhlarda satılan ürünlere dokunmamaları konusunda uyarıda bulunuldu. Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Suat Balkaya; ”Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerle ilgili vatandaşların en çok bir araya geldiği yerlerden biri olan semt pazarları girişlerinde ücretsiz dezenfektan kullanım imkânı sunularak; pazar denetim ekiplerimiz tarafından sosyal mesafe kuralına uyulması, maske takılması, sebze ve meyvelerin elle seçilmeden alınması hususlarında hatırlatmalarda bulunuyoruz. Temizlik ve hijyen kurallarına her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini sık sık yaptığımız denetimlerle hatırlatıyoruz” diye belirtti.

Zabıtanın denetimlerini yerinde bulan vatandaşlar ise, “Pazarlarda yapılan denetimler, bizlerin sağlığı açısından çok iyi tezgahta daha hijyenik malları görmemize hem de daha kalite hizmet sunma aşamasında yaptırım sağlayan bir uygulama. Sapanca Belediyesi Zabıta ekiplerine de teşekkür ediyoruz” diye belirtti.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER