Sapanca’nın 17 mahallesi için yeni hat müjdesi

Sapanca ilçesine bağlı 17 mahalleye daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştıracaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Sapanca İçmesuyu Projesi ile 17 kilometrelik yeni içmesuyu hattı inşa edeceğiz.

Sapanca’nın 17 mahallesi için yeni hat müjdesi
banner97

Yeni projemiz ile Sapanca’da 17 mahallemize daha Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde dünya standartlarında arıtılan daha kaliteli içmesuyu ulaştıracağız. Projemiz için 23 Ağustos Çarşamba günü ihaleye çıkıyoruz” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Sapanca’da 17 mahalleyi kapsayan yeni içmesuyu projesinin müjdesini verdi. Dr. Rüstem Keleş, “Sakarya’yı kaliteli içmesuyu ve sağlam altyapısı ile dünya standartlarında öncü bir şehir haline getirebilmek adına 16 ilçemizde önemli altyapı yatırımları yapıyoruz. Sapanca ilçemiz içinde yeni bir içmesuyu projesini hayata geçiriyoruz. Sapanca İçmesuyu Projesi ile 17 kilometrelik yeni içmesuyu hattı ve bir adet içmesuyu deposu inşa edeceğiz. Yeni projemiz ile Sapanca’da 17 mahallemize daha Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde dünya standartlarında arıtılan daha kaliteli içmesuyu ulaştıracağız. Projemiz için 23 Ağustos Çarşamba günü ihaleye çıkıyoruz” diye konuştu.

Arıtma tesisine entegre yeni hat
Şehrin tüm mahallelerinde içmesuyu ve altyapı anlamında herhangi bir sorun kalmaması adına çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Sapanca ilçemizin yüksek kesimlerinde yer alan mahallelerimizde hayata geçirdiğimiz projelerle daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırdık. İnşası süren Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi ile de bu kaliteyi daha da yukarılara taşıyoruz. Şimdi de hayata geçireceğimiz yeni proje ile Sapanca’mızın 17 mahallesine daha dünya standartlarında kaliteli içmesuyu ulaştıracağız. Proje kapsamında inşa edeceğimiz 17 kilometrelik isale hattı ve bir adet içmesuyu deposu ile Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz ve Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde ileri teknoloji ile arıttığımız içmesuyunu Sapancalı hemşerilerimizin musluklarına ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

İhale 23 Ağustos’ta
Dr. Rüstem Keleş, “Sapanca ilçemize bağlı Yanık, Dibektaş, Yavuzselim, Fatih, Tepebaşı, Soğuksu, Hasanpaşa, Mahmudiye, Güldibi, Çayiçi, Rüstempaşa, Gazipaşa, Camicedit, Yeni, Kuruçeşme, Ünlüce ve Göl Mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız projenin tamamlanmasıyla içmesuyu anlamında hiçbir sıkıntı yaşamayacaklar. 23 Ağustos Çarşamba günü ihalemizi gerçekleştirerek inşallah hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız. İçmesuyu ve altyapıya dair birçok konuda gerçekleştirdiğimiz dev yatırımlarla şehrimizin altyapı geleceğini garanti altına almak için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni projemizin de Sapancalı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER