SASKİ diğer su idarelerine rol model

DESKİ ve MASKİ’den gelerek SASKİ’ye ziyarette bulunan heyetler, ‘Yeni Nesil Abone Sistemi’ni inceledi.

SASKİ diğer su idarelerine rol model

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Yıldız, “Uygulamaları sistem üzerinden ve canlı ortamda aşama aşama anlattık. Misafirlerimiz uygulamalarımızı çok beğendiler. ‘Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemi’ ile diğer idarelere rol model olduk” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından vatandaşlara daha etkin hizmet sunabilmek amacıyla geliştirilen ‘Yeni Nesil Abone Sistemi’ ile ilgili bilgi almak ve görüş alışverişinde bulunmak için diğer yerel yönetim birimlerinden ziyaretler sürüyor. Bu kapsamda Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) ilgili daire başkanları ve şube müdürleri ile Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) ilgili şube müdürleri SASKİ’ye ziyarette bulunarak ‘Yeni Nesil Abone Sistemi’ ile ilgili Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mücahit Yıldız’dan bilgi aldılar.

15 idare ziyaret etti
Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mücahit Yıldız, “Kısa süre önce DESKİ öncülüğünde Denizli’de su ve kanalizasyon idarelerinin iyi uygulama örneklerini görmek ve idareler arasında tecrübe paylaşımında bulunmak için düzenlenen çalıştayda bir sunum yapmıştık. Bu sunumda Denizli, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep ve Ankara Su ve Kanalizasyon İdareleri de yer almıştı. Çalıştay kapsamında yaptığımız sunumda çalışma ve uygulamalarımız büyük ilgi gördü. Nitekim bunun üzerine DESKİ ve MASKİ kurumumuza bir ziyarette bulundu. Misafirlerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantıda abone yönetim sistemi, tahakkuk, kaçak, içmesuyu ve atıksu yönetimi, CBS ve yazılım gibi birçok konuda gün boyu süren teferruatlı bir sunum yaptık. Uygulamaları sistem üzerinden ve canlı ortamda aşama aşama anlattık. Misafirlerimiz uygulamalarımızı çok beğendiler. ‘Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemi’ ile diğer idarelere rol model olduk. Şu ana kadar bilgi almak için 15 idare bize ziyarette bulundu. Diğer idarelerden de randevu talepleri geliyor. Amacımız ve çabamız iyi uygulamaların vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için örnek olarak paylaşımı. Bu konuda ciddi katkılar sunuyor olmak bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER