SASKİ ile her şey güzelleşti

SASKİ tarafından Sapanca’nın Şükriye Mahallesi’nde yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak için 2,5 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı inşa edildi.

SASKİ ile her şey güzelleşti

Bölgenin içmesuyu altyapısı yenilendi. Mahalle Muhtarı İsmail Polat, “SASKİ’nin gelmesiyle birlikte her şey güzelleşti. Kanalizasyonumuz yapıldı.  Suyumuzun kalitesi harika” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehir genelinde gerçekleştirilen altyapı çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Sapanca’nın Şükriye Mahallesi’nde içmesuyu ve kanalizasyon altyapısını baştan aşağıya yenilediklerini söyleyen İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Bayram Koncuk, “Bölgede kanalizasyon altyapısı olmadığı için atıksular dereye akıyordu. Bunun önüne geçmek için mahallede 2,5 kilometre uzunluğunda kanalizasyon altyapısı inşa ettik. Şu anda bu bölgede toplanan atıksular terfilerimiz vasıtasıyla Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırılıyor. Yine bölgede yaşanan bulanıklık sorununa çözüm getirmek için 7 milyon liralık yatırımla inşa ettiğimiz Sapanca Üst Mahalleler İçmesuyu Projesi kapsamında Şükriye Mahallesi’nin de içmesuyu altyapısını yeniledik. Şu anda vatandaşlarımız Akçay Barajı havzasından gelen ve Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan birinci sınıf içmesuyunu kullanıyorlar” diye konuştu. Şükriye Mahallesi Muhtarı İsmail Polat ise hizmetler için SASKİ’ye teşekkür etti.

Hiçbir problemimiz kalmadı
Şükriye Mahallesi Muhtarı İsmail Polat, “Önceleri köyümüzdeki durum çok kötüydü. Kanalizasyonumuz yoktu. İçmesuyu hatlarımız çok eskiydi. Bu nedenle patlaklar yaşanıyordu. SASKİ’nin gelmesiyle birlikte her şey güzelleşti. Kanalizasyonumuz yapıldı. Su hatlarımız tamamen yenilendi. Hiçbir problemimiz kalmadı. Suyumuzun kalitesi harika. İçen herkes çok memnun. Rahatlıkla çeşmeden içebiliyoruz. SASKİ’ye ne zaman işimiz düşse ekipler anında gelip müdahalede bulunuyorlar. Emeği geçen herkese mahalle halkım adına çok teşekkür ediyorum.”
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER