SASKİ’den 2 ilçede 4 mahalleye müjde

Kemaliye Grubu İçmesuyu Projesi kapsamında 2 ilçede 4 mahalleye daha dünya standartlarında içmesuyu ulaştıracaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Arifiye ilçemize bağlı Kışlaçay, Çınardibi, Kemaliye mahalleleri ile Geyve ilçemize bağlı Boğazköy mahallemizde toplamda 14 kilometrelik içmesuyu hattı inşa ettik.

SASKİ’den 2 ilçede 4 mahalleye müjde

Kemaliye Grubu İçmesuyu Projesi kapsamında 2 ilçede 4 mahalleye daha dünya standartlarında içmesuyu ulaştıracaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Arifiye ilçemize bağlı Kışlaçay, Çınardibi, Kemaliye mahalleleri ile Geyve ilçemize bağlı Boğazköy mahallemizde toplamda 14 kilometrelik içmesuyu hattı inşa ettik. Ekiplerimiz hattaki çalışmaları tamamladı” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Kemaliye Grubu İçmesuyu projesinde sona gelindiğini açıkladı. Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin 16 ilçesinde vatandaşlarımız için hayata geçirdiğimiz projeleri bir bir tamamlıyoruz. Kurum olarak Sakarya’nın tüm noktalarına dünya standartlarında içmesuyu ulaştırmak adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Arifiye ilçemize bağlı Kışlaçay, Çınardibi, Kemaliye Mahalleleri ile Geyve ilçemize bağlı Boğazköy Mahallemizde toplamda 14 kilometrelik içmesuyu hattı inşa ettik. Ekiplerimiz hattaki çalışmaların ardından bir adet içmesuyu deposunda da çalışmalarını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Hatta işlem tamam
İki ilçede toplamda 4 mahalle için 3,6 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Arifiye ve Geyve ilçelerimizde hayata geçirdiğimiz içmesuyu projesi ile bölgede yaşayan vatandaşlarımızın musluklarına daha sağlık ve bol içmesuyu ulaştıracağız. 4 mahallemizde 18 kilometrelik içmesuyu hattında ekiplerimiz çalışmalarını tamamladı. İçmesuyu depomuzun inşası ise sürüyor. İnşallah kısa süre içerisinde depomuzu da tamamlayacağız. Yatırımızın hizmete alınmasıyla birlikte Arifiyeli ve Geyveli hemşerilerimizin musluklarına daha kaliteli içmesuyu ulaştırmış olacağız. Şimdiden hemşerilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

SIRADAKİ HABER