SASKİ’den yeni cadde için sağlam altyapı

Erenler’e kazandırılan 1,5 kilometrelik yeni arterde altyapı çalışmaları sürüyor. Cadde için 1,5 kilometre içmesuyu ve 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa ediliyor.

SASKİ’den yeni cadde için sağlam altyapı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Erenler’e yeni kazandırılacak olan Yavuz Selim Caddesinde altyapı çalışmaları sürüyor. Bölgede Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında yeni cadde için içmesuyu ve yağmusuyu hatları inşa ediliyor. Cadde üzerinde altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla Büyükşehir Belediyesi kaldırım ve asfalt serim işlemleri ile caddeye yeni bir görünüm kazandıracak.

İçmesuyu ve yağmursuyu
SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, “Şehrimizin tüm ilçelerinde hayata geçirdiğimiz içmesuyu, atıksu ve yağmursuyu projeleri ile Sakarya için sorunsuz bir altyapı inşa ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz Yavuz Selim Caddesi ile Erenler’e yeni bir arter kazandırıyor. Kurum olarak bizde yeni cadde için yeni bir altyapı inşa ediyoruz. Bölgede başlattığımız çalışmalar kapsamında 1,5 kilometre içmesuyu hattı ve 4 kilometre yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. Yavuz Selim Caddesini hem içmesuyu hem de yağmursuyu anlamında sorunsuz hale getiriyoruz. Hızlı bir şekilde cadde de altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırım ve asfalt serim işlemlerine başlanılacak. Yaptığımız çalışmalarla Sakarya’mızı daha yaşanılabilir bir şehir haline getiriyoruz. Şehrimiz için aralıksız çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER