Şeffaflık ve katılımcı belediyecilik önceliğimizdir

Meclis Toplantısı’nın ardından öğrencilerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Tamamen şeffaf ve katılımcılığı önceleyen bir anlayışla oturumlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şeffaflık ve katılımcı belediyecilik önceliğimizdir

Yapıcı her öneriye açığız. İstişare kültürüyle daha da iyi işlerin ortaya çıkacağına inanıyor, bu olguyu önemsiyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencilerini Meclis Toplantı Salonu’nda ağırladı. Yerel Yönetimler dersi kapsamında Aralık Meclis oturumunu takip eden öğrenciler, toplantının ardından meclis işleyişi ile ilgili Başkan Toçoğlu’ndan bilgi aldı. 

Şehri yakından ilgilendiren kararlar
Toçoğlu, “Meclisimizde tamamen şeffaf ve katılımcılığı önceleyen bir anlayışla oturumlarımızı gerçekleştiriyoruz. Meclis toplantılarımızda şehrimizi yakından ilgilendiren önemli kararlar alıyoruz. Gündem maddeleri meclis üyelerinden oluşan komisyonlarda incelenerek meclisimize geliyor. Yapıcı her öneriye açığız. İstişare kültürüyle daha da iyi işlerin ortaya çıkacağına inanıyor, bu olguyu önemsiyoruz” dedi.

Sakarya’da uyum
Sakarya’yla ilgili bilgiler paylaşan Başkan Toçoğlu, “Sakarya farklı kültür ve kimliklerden insanın bir arada kardeşçe yaşadığı güzellikler şehridir. Zengin su kaynakları, yeşili, doğal güzellikleriyle nadide bir konumdadır. Şehrimiz için söylemem gereken diğer bir başlık ise uyumdur. Tüm paydaşlarımızla örnek bir uyum içerisindeyiz. Hep birlikte ihtiyaçlar dahilinde yeni çalışmaları hayata geçiriyoruz. Sosyal belediyecilik alanlarında örnek projelerimiz var. Sakarya’yı daha da yaşanabilir kılmak adına çalışmalarımız sürecek” dedi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER