ŞEHİT: Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihininen kritik günlerinden birini yaşamıştır...

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle yönetim kurulu ve üyeleri adına bir mesaj yayınladı.

ŞEHİT: Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihininen kritik günlerinden birini yaşamıştır...

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği adınan yayınmlşadığı mesajında; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bundan 3 yıl önce 15 Temmuz 2016 akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşadığını hatırlatan Başkan Mehmet Şehit; "Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde yuvalanmış bir grup, emir-komuta zinciri dışına çıkarak darbe girişimi başlatmış Fethullahçı terör örgütü üyesi oldukları anlaşılan bu grup, uçaklarla, tanklarla, silahlarla devlete ve millete karşı acımasızca saldırıya geçmiştir.Türk Silahlı Kuvvetlerinin emir komuta zinciri dışında, çeşitli sınıflardan ve rütbelerden, Fethullahçı terör örgütü üyesi bir grup askerin başlattığı bu darbe girişimi, sınırlı ama ellerindeki silahların gücü sebebiyle tehlikeli bir boyutta meydana gelmiştir. Fakat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yürekten gelen çağrısıyla O gece milyonlar vatan sevgisinin anne baba sevgisine evlat sevgisine ağır bastığına şahitlik etmiştir. Nice güzel gençler, belki de yavrusuna yeni kavuşmuş nice anne babalar sokaklara taşmıştır. O gece vatan sevgisinin mal mülk sevgisine ağır bastığı bir kez daha görülmüş, gönlü iman dolu güzel insanlar sırf şer çetesinin uçaklarını kaldırmamak adına mahsülünü feda etmiştir. O gece vatan sevgisi ölüm korkusuna ağır basmıştır.

O gece milletin feraseti, cesareti ve iradesi hainlerin ve dahi cennet vatanımıza göz dikenlerin heveslerini kırmıştır. Tıpkı milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yıllar önce aynı his ve duygularla yazdığı: “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın. Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın” dizelerinde işlediği gibi nice vatanperver insanımız o gün göğsünü kurşunlara siper etmiş ve hayasızlar ordusunun başlatmış olduğu akını durdurmuştur. Değerli hemşehrilerimiz bu cennet vatan bizimdir. Doğusuyla batısıyla bizim akdeniziyle karadeniziyle bizimdir. Biz bu cennet vatanın her bir karış toprağı için bin kere ölmeyi göze alan bir milletiz, vatan için bir öldüğümüzde bin diriliriz. İnanmıyorum ki şu dünya üzerinde devletimizin maruz kaldığı kadar içerden ve dışardan birçok terör örgütünün saldırılarına maruz kalan başka bir ülke yoktur. Olsa bile ya ayakta duramamıştır ya da tarih sahnesinden silinip gitmiştir. Bu sebeple devletimiz fethullahçı terör örgütü başta olmak üzere tüm şer çetelerinin inlerine girmeye devam edecek sizlerden de bu güzel vatanımıza elimizden geldiğince sahip çıkmayı her daim bekleyecektir.

Hali hazırda topraklarımızın her köşesinde yatan şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine, milletimizin feraseti ve cesaretiyle ve devletimizin ilelebet payidar kalmasıyla bizim her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek kabiliyete sahip bir toplum anlayışını özümsemiş ve bunu tatbik etmiş bir ülke olduğumuz aşikardır. Bu duygu ve düşüncelerle vatan hainlerine karşı 15 Temmuz’u şanlı bir direnişe çeviren vatanperver milletimize şahsım ve devletim adına şükranlarımı sunuyor, canlarını bu topraklar için feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet şükran ve rahmetle anarken çok kıymetli ailelerine saygı ve sevgilerimi iletiyor ve bu günü şanlı tarihimize altın harflerle kazıyan tüm halkımızın Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü gönülden kutluyorum" dedi. 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER