SEKAY’la üretilen gübre tarımda verimi arttıracak

Erenler Ziraat Odasında ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 200 Milyon TL değerindeki SEKAY ile organik atıklardan elektrik ve gübre üreteceğiz.

SEKAY’la üretilen gübre tarımda verimi arttıracak

Arıtma çamurlarından üretilen gübreyi park ve bahçelerde kullanıma sunacağız. Evsel atıklardan üretilen gübremiz ise tarımda verimi arttıracak” dedi. kocaali 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Toçoğlu, yeni kurulan Ziraat Odası’na kolaylıklar dileyerek Büyükşehir Belediyesi olarak projelerinde destek sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Hayırlı olsun
Erenler Ziraat Odası’nın hayırlı olması dileğiyle sözlerine başlayan Başkan Toçoğlu, “Şehrimize tarımı ve çiftçiyi destekleyici kuruluşların artmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Erenler Ziraat Odası’na mensup tüm hemşehrilerimize kolaylıklar diliyorum. Şehrimizin tarım alanlarının korunması ve tarımda verimliğin artırılması için Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaya devam ediyoruz. Tarım alanlarımızın sulanmasında büyük bir önem taşıyan Sakarya Nehri’ne; Karasu’da, Pamukova’da ve Geyve’de hayata geçirdiğimiz Atıksu Arıtma Tesisleri ile nehre atık karıştırmıyoruz” diye belirtti.     

Çiftçiye destek 
Toçoğlu,“Bölgenin en büyük Katı Atık Entegre Tesisi SEKAY’da inşa çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yaklaşık 200 Milyon TL değerindeki SEKAY ile organik atıklardan elektrik ve gübre üreteceğiz. Arıtma çamurlarından üretilen gübreyi park ve bahçelerde kullanıma sunacağız. Evsel atıklardan üretilen gübremiz ise tarımda kullanılmak üzere çiftçimize satışını gerçekleştireceğiz. SEKAY ile hem doğamız gelecek nesillere aktaracak hem de çiftçimize üretimde destek sağlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçimize ve tarıma destek sunmaya devam edeceğiz” dedi. 
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER