Serbes: İktidar 3Y’yi unuttu

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, daha düne kadar ‘yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar’ (3 Y) diyen iktidarın bu gün bunları unuttuğunu ve hatırlamak bile istemediğini söyledi.

Serbes: İktidar 3Y’yi unuttu

Serbes, yaptığı açıklamada, kişi başına düşen gelirin 13 yıl önceki seviyesine gerilediğini, işsizliğin ve yoksulluğun arttığını belirtti. Ancak bu günkü iktidarın yoksulluktan hiç bahsetmediğini ifade eden Serbes, bu dönemde yolsuzluğunda arttığını vurguladı. Serbes, “Zaten yoksulluk artmış ise yolsuzluk da artmış demektir. Neredeyse ülkedeki büyük-küçük ayrımı olmaksızın bütün ihaleleri hep aynı beş-altı firma kazanıyor ama bu iktidar bir kez bile yolsuzluktan bahsetmiyor. Allah’ın her günü insanlar, adaletsizliklerden, hukuksuzluklardan ve hak ihlallerinden feryat ediyor, ama bu iktidardan bir kez bile yasaklara ses gelmiyor.” diye konuştu. 

Sadece Iktidarlarini Yürütmeye Çalişiyorlar
iktidarın yoksulluğu da, yolsuzluğu da, yasakları da unuttuğunun altını çizen Serbes, açıklamasını şöyle sürdürdü; “İktidar, millete hizmet etmek yerine, ortak oldukları birkaç şirket ile beraber iktidarlarını sürdürmeyi hedefliyor. Saklayacakları, gizleyecekleri şeyler olduğu için sürekli yasaklara ve yasaklamalara baş vuruyorlar. Türkiye’de artık yolsuzluk şahsi, münferit bir hadise olmaktan çoktan çıkmıştır. Türkiye’de maalesef, artık ancak sistemik yolsuzluktan bahsedebiliriz. Yolsuzluk sistemin her tarafını bir ağ gibi sarmış durumda. Dün 3Y ile mücadele edenler, bugün 3Y’den bahsedenlerle mücadele eder hale gelmişlerdir.”

Ne Geçmişe, Ne Geleceğe Sahip Çikabiliyorlar
Maalesef iktidarın, demokrasiden, adaletten, rasyonel yönetimden kopmanın ağır faturası ile karşı karşıya kaldığını vurgulayan Serbes, bırakın Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmayı kendi geçmişine bile sahip çıkamaz duruma geldiğini ifade etti. Serbes, “Bu iktidar geçmişine sahip çıksa, bugününü inkar etmek zorunda kalır. Bugüne sahip çıksa geçmişini. Demokrasiden kopmanın, adaletten kopmanın, rasyonel yönetimden kopmanın ağır faturası işte budur.“ şeklinde konuştu. 

‘Unutulma Hakki’ Getirerek Geçmişlerini Unutmak Istiyorlar
iktidar ve ortaklarının şimdi de sosyal medya düzenlemesi adı altında ‘unutulma hakkı’ getirmek istediğini hatırlatan Serbes, bunun sebebinin önceki politikalarını bile savunamaz hale gelmelerinden kaynaklandığına işaret etti. Serbes, şunları kaydetti: “Beş-on yıl önce, bu iktidarın savunduklarını savunanlar, bu gün bizzat bu iktidar tarafından lanetleniyor. Demokrasi, adalet, kardeşlik, yolsuzlukla mücadele, hırsızlıkla mücadele, haksızlıkla mücadele dedikleri günlerden kendileri utanıyorlar. İktidar ve ortaklarının birbirlerine ağza alınmayacak laflarla hitap ettiği günlerden utanıyorlar. Hepsinin unutulmasını istiyorlar. Bugünkü hallerini değiştirmek, haktan adaletten yana olmak yerine geçmişi değiştirmek, örtmek, yok saymak istiyorlar.”

NİÇİN GELİYORUZ!
Serbes, Gelecek Partisi’nin ülkeye taze bir nefes vermeye geldiğini belirterek açıklamasını şöyle tamamladı: “Biz, geçmişe değil geleceğe, nefrete değil sevgiye, öfkeye değil merhamete, korkuya değil ümide ayarlıyız. Geçmişe ağıt yakmaya değil, ülkemize yeni bir gelecek inşa etmeye geliyoruz. Zamanı geçmiş eski sözleri tekrar etmeye değil, yeni şeyler söylemeye, yeni ufuklar çizmeye geliyoruz. Susmaya değil konuşmaya, şikayet etmeye değil çözüm üretmeye, bağırmaya değil, sakince ve muhabbetle hitap etmeye, surat asmaya değil tebessüm etmeye geliyoruz.”
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER