Serbes: Şov yapmayın, doğalgaz fiyatını indirin

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, pandemi sebebiyle doğal gaz fiyatının yüzde 70 oranında düştüğünü belirterek, hükümete “Halkımızın daha ucuz gaz kullanabilmesi  için neden Rusya, İran ve Azerbaycan ile fiyat revizyonlarına  gitmiyorsunuz?.

Serbes: Şov yapmayın, doğalgaz fiyatını indirin

Şov yapmayın, halkı düşünüyorsanız doğal gaz fiyatını düşürmek için uğraşın” dedi.

Ender Serbes, yaptığı açıklamada, bu hükümetin tamamen halktan koptuğunu söyledi. Artık iktidar mensuplarının çarşı-pazara uğramadığını vurgulayan Serbes “Nerede varlar? Zaten kendi aktardıkları kaynaklarla büyüttükleri, başına da kendi mutemetlerini yerleştirdikleri sözümona iş insanlarının programların da varlar. İşadamları ile öyle dostlar alışverişte görsün diye değil gerçek sorunların konuşulduğu masada varlar mı? Yoklar! Nerede varlar? Sırf bir kurdele kessinler diye neredeyse her açılışa götürdükleri kadrolu şakşakçılarla buluştukları sözümona temel atma törenlerinde varlar.“ diye konuştu. 

Iyice Abarttilar
Kendilerini de sevindiren doğalgaz rezervi ile ilgili yapılan açıklamalar ve paylaşımların iyice abartıldığının altını çizen Serbes, “ Sanki dünyanın en büyük keşfini yapmışlar gibi utanmasalar Rusya’dan, Katar’dan, Irak’tan çok gaz bulduk diyecekleri reklam filmleri çekiyorlar. Hiçbir konuda ölçülü ve rasyonel olamıyorlar. Eğer gerçekten bütün bunlar halk içinse, o doğalgaz çıkartılana kadar, halka doğalgazı ucuza sunma imkanlarını da değerlendirilmeli. Dünyada gaz fiyatları pandemi dolayısıyla yüzde 70 oranında düşmüşken siz neden doğal gaz fiyatlarımızı düşürmek üzere müzakerelere girmiyorsunuz? Rusya, İran ve Azerbaycan ile fiyat revizyonlarına niye gitmiyorsunuz?” şeklinde konuştu. 

Iş Bakani Kurtarmaya Döndü 
İşin tuhaf bir yanını ise, son dönem yönetim anlayışını yansıtan bir tanıtım gerçekleştirildiğini hatırlatan Serbes şunları kaydetti: “Biz iyi niyetle sevinirken, önceki gün abartılı bir organizasyon gerçekleştirildi. Uzun vadeli bilimsel ve stratejik bir yaklaşımdan çok günü kurtarmaya ve en üzücüsü de milli çıkardan çok ekonomimizi batıran bir bakanı kurtarmaya ve onu iktidar partisinin liderliğine hazırlamaya ayarlanmış bir program gerçekleştirildi. Ancak milletin gelecek ümitlerini bunun için kullanmasınlar. “

Kuzey Kore’Ye Benzemeye Başladik 
Doğalgaz keşfinin ardından, bir de herkesi sevinme kıstasına göre sınıflandıran ayrı bir tuhaf durum çıktığınını dile getiren Serbes, Türkiye’nin giderek Kuzey Kore’ye benzemeye başladığını belirtti. Serbes “Kuzey Kore’de devlet başkanının bulunduğu yerlerde insanların ne kadar kendilerinden geçerek alkışladıklarını, sevinçten göz yaşları döktüğünü görmüşsünüzdür. Sebep basit, eğer yeteri kadar sevinmezseniz, sevinirken ve kutlarken kendinizden geçmezseniz hesaba çekilirsiniz. Hazine ve Maliye Bakanı’nın dalkavukları da kim ne kadar sevindi çetelesi tutuyor. Sizin başka işiniz yok mu? İnsanlar açlıktan kıvranırken, evine yemek götüremezken, çocuğunun yüzüne bakamazken neredesiniz? “ ifadelerini kullandı. 

Artik Hiç Bir Meseleyi Konuşamiyoruz
Ne yazık ki Türkiye’de artık hiçbir meseleyi ciddi olarak tartışmanın, konuşmanın imkanı kalmadığını vurgulayan Serbes, açıklamasını şöyle tamamladı: “İşte ekonomimiz yangın yeri; bir tek başlığı konuşabiliyor muyuz? Hayır. Enflasyon gelişmiş ülkelerin 30, bize benzeyen ülkelerin üç katına çıkmış; ciddi bir şekilde konuşabiliyor muyuz? Hayır. Paramız pul oldu, Türk Lirası yerlerde sürünüyor, ciddi bir şekilde konuşabiliyor muyuz? Hayır. Ay yıldızlı pasaportumuzu üç kuruşa satılığa çıkardılar, ev alana promosyon olarak pasaport veriyorlar konuşabiliyor muyuz? Hayır. Asgari ücret değer kaybetti, asgari ücretle üç çeyrek altın zor alınıyor, ciddi bir şekilde konuşabiliyor muyuz? Hayır. İşsizlik uçmuş gitmiş, insanlar aş, iş derdine düşmüş; iktidardan nemalananlara bir kişiye dört maaş verilir hale gelmiş; ciddi bir şekilde konuşabiliyor muyuz? Hayır.”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER