Serdivan Gençlik Merkezi Kitap Kafe Açıldı

Gençlik Spor İl Müdürlüğü 2020 Kültür Atılımının en önemli ayaklarından biri olan Kitap Kafe' lerden ikincisi Serdivan Gençlik Merkezi bünyesinde açıldı.

Serdivan Gençlik Merkezi Kitap Kafe Açıldı

Geçtiğimiz hafta Hendek Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyete geçen ve gençlerin büyük ilgisini çeken Kitap Kafe'lerin ikincisi Serdivan' da açıldı. Kendine has tasarımı ile dikkat çeken Kitap Kafenin bahçe düzenlemeside yapılarak yaz aylarında daha aktif kullanılması amaçlanıyor. Üç ayrı bölümden oluşan kafe içerisinden aynı zamanda Has Odaya da bir geçiş bulunuyor. Kütüphane bölümü ve Kafe bölümünün yanı sıra bahçede de geniş bir oturma alanı ile birlikte birde kameriye yapıldı. Çevre aydınlatmasıda kısa süre önce tamamlanan merkezin geniş birde spor alanı mevcut.

Merkezle ilgili kısa bir bilgi veren İl Müdürü Arif Özsoy ;  '' Kısa bir süre önce Hendek te açtığımız Kitap Kafe'nin ikincisini Serdivan Gençlik Merkezinede açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlik Merkezimiz zaten sürekli faal, bu faal alanın daha etkin ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için birde Kitap Kafe yaptık. Kafenin Mutfak bölümüde kısa sürede tamamlanacak. Doğalgaz bağlantıları yapıldı ve malzemeleri alındı. Burada ders çalışmak için gelen, kitap okumak için gelen, sohbet etmek için gelen gençlerimize ücretsiz çay kahve ikramı yapacağız. Aynı zamanda bahçe bölümümüzde Sakarya nın en güzel mekanlarından biri. Hem fikren hem bedenen sağlıklı bir nesil yetiştirmenin yolu bunun gibi tesislerden geçiyor. Her fikirden her düşünceden gençlerimizi bu kafelerimize bekliyoruz. Sadece bir kursa katılmak için gelmesinler; ders çalışmaya gelsinler, kitap okumaya gelsinler, çay içmeye gelsinler. Gelip bu güzelliği bu hizmeti görsünler istiyoruz. Arkadaşlarımız yedigün yirmidört saat özveri ile gençlerimize hizmet için çalışıyorlar '' şeklinde konuştu.

Kitap kafelerin üçüncüsünün açılacağı Adapazarı Gençlik Merkezindeki çalışmalar ise tüm hızı ile devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Adapazarı Kitap Kafenin de açılacağı açıklandı. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER