Serdivan’ın yağmursuyuna SASKİ güvencesi

Serdivan’da devam eden yağmursuyu çalışmaları hakkında bilgiler paylaşan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Çalışmalarımız tamamlandığında içmesuyunun yanı sıra bölgenin yağmursuyu altyapısını da garanti altına almış olacağız” dedi.

Serdivan’ın yağmursuyuna SASKİ güvencesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Serdivan’da devam eden yağmursuyu çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Çalışmaların sürdüğü proje ile Serdivan Arabacıalanı Mahallesi’nde ve İstiklal Mahallesi’nin bir kısmında yaşanan yağmursuyu probleminin çözüme kavuşturulacağını söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin birçok bölgesinde olduğu gibi Serdivan’da da sağlam altyapı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda yağmursuyu problemlerinin yaşandığı bin 500 metre uzunluğundaki kısma yağmursuyu hattı inşa ediyoruz. Bu hattımız genişliği ve yüksekliği belirli bölgelerde değişen kutu menfezden oluşuyor” diye konuştu. kocaali

2 buçuk metrelik kutu menfez
Eski Kazımpaşa Caddesi üzerinde başlattıkları çalışmaların Mustafa Ocak Sokak’ta devam ettiğini aktaran Dr. Rüstem Keleş, “Hattımız ASEM Mobilyacılar Çarşısı’na kadar uzanacak. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şu ana kadar hattın 1 kilometrelik kısmı tamamlandı. İnşa ettiğimiz dev kutu menfez hattın önemli bir bölümünde 2 buçuk metre genişliğe ve 1 metre yüksekliğe ulaşıyor. Hat ile toplayacağımız suları Çark Deresi’ne deşarj edeceğiz. İnşallah çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayarak hizmete alacağız. İçmesuyunun yanı sıra bölgenin yağmursuyu altyapısını da garanti altına almış olacağız” ifadelerini kullandı.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER