Sorularımızın cevabını SASKİ’de bulduk

Adapazarı ENKA İlkokulu öğrencileri ‘Sudaki Yaşam Ünitesi’ konulu çalışmaları için SASKİ’yi ziyaret ederek bilgi aldılar.

Sorularımızın cevabını SASKİ’de bulduk

Kütüphane Öğretmeni Semahat Pirimoğlu, “Öğrencilerimiz sordukları soruların hepsinin cevabını burada buldular. Ayrıca çeşmelerden akan suyun şişelenmiş sulardan daha sağlıklı olduğunu da öğrendik” dedi. kocaali 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehir genelindeki okullarla işbirliği yaparak bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Adapazarı ENKA İlkokulu 4.sınıf öğrencileri ‘Sudaki Yaşam Ünitesi’ çalışmalarıyla ilgili olarak Havza Koruma Şubesi Müdürlüğü’nde görev yapan Çevre Mühendisi Esra Gökdeniz’den bilgi aldılar. Buluşmanın sonunda aradıkları soruların cevaplarını bulduklarını söyleyen öğrencilere SASKİ Halkla İlişkiler Birimi tarafından hazırlanan eğitim çantaları hediye edildi.

Güven veren hizmetler
ENKA Okulları Kütüphane Öğretmeni Semahat Pirimoğlu, “Sudaki Yaşam Ünitesi çalışmamız için SASKİ’yi ziyaret ettik. Sudaki yaşam, su kirliliği ve bunun nedenleri, su kirliliğiyle mücadele gibi konularda araştırma yapıyoruz. Öğrencilerimiz sordukları soruların hepsinin cevabını burada buldular. Sorumluluklarımızla ilgili yapabileceklerimizi zihnimizde tasarladık. Sakarya’da su kaynaklarının korunması ve atıksuların bertaraf edilmesi noktasında SASKİ’nin çalışmaları hakkında bilgi edindik. Sakarya’da çeşmelerden akan suyun şişelenmiş sulardan daha sağlıklı olduğunu, pet şişelerin zararlarını öğrendik. Çeşmelerimizden akan suyla ilgili çekincelerimiz olduğunda ALO 185’i arayarak bu suları analiz ettirebiliyor oluşumuz oldukça önemli ve güven veren bir hizmet. İlgili arkadaşlar bizi çok güzel ağırladılar. SASKİ’nin gösterdiği ilgi ve yardımseverlik için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER