Su numunelerinde negatif bir bulguya rastlanmadı

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Hendek’te içmesuyundan alınan numunelerde insan sağlığını etkileyecek negatif bir bulguya rastlanmadığı açıklandı.

Su numunelerinde negatif bir bulguya rastlanmadı

Su numunelerinin temiz çıktığına yer verilen açıklamada, içme suyunun yakından takip edilmeye devam edileceği ifade edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Hendek’te içmesuyundan alınan numunelerde negatif bir bulguya rastlanmadığı açıklandı. 28 Ağustos Cuma akşamı yaşanan şikayet üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin talimatıyla harekete geçen SASKİ ekipleri gerekli incelemeleri başlatmış, alınan numuneler labaratuvara gönderilmiş, borulardaki sular tahliye edilmişi. Laboratuvar sonuçlarına göre ise alınan numunelerde insan sağlığını etkileyecek negatif bir bulguya rastlanmadığı tespit edildi.

Bulguya rastlanmadı
Konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde: “Hendek ilçemizin bazı bölgelerinde içme suyunda koku olduğuna yönelik şikayetler üzerine Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin talimatıyla harekete geçtik. Teknik ekiplerimizin intikal ettiği Hendek’te depolarda, isale hatlarında ve şebekelerde incelemelerde bulunduk. Herhangi bir kokuya rastlamamanın yanı sıra klor seviyelerinin de normal olduğunu tespit ettik. Kör noktalardaki hafif koku nedeniyle de numuneleri alarak laboratuvarımızda inceledik. Aldığımız numuneler neticesinde içme suyunda insan sağlığını etkileyecek negatif bir bulguya rastlanmadığını tespit ettik. SASKİ olarak içme suyunun yakından takip etmeyi, hemşerilerimizin musluklarına en sağlıklı şekilde su ulaştırmaya devam edeceğiz” denildi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER