SYKD’den Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlandı.

SYKD’den Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü mesajı

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında şunları kaydetti: “Çanakkale Türk milletinin diriliş destanıdır. Çanakkale Savaşı bu milletin bitmek tükenmek bilmeyen mücadelesi ve ruhuyla kazandığı en büyük kahramanlık destanının yazıldığı savaşlardan biridir. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş ve bundan sonra da hiç bir zaman etmeyecektir. Bu uğurda canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da ve daha nice savaşlarda olduğu gibi, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiş ve büyük destanlar yazmıştır.
 
Çanakkale bir destandır ve bu destanı bayrağı uğruna, ülkesi ve milleti uğruna şehadet şerbeti içerek kurban olan başı kınalı kuzular yazmıştır. Bu destanda inanç vardır, iman vardır. Milletin varlığı ve birliği, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast edenlere karşı siper edilen göğüsler ve sarsılmaz birer kaleye dönüşen yürekler vardır. Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanları ve canlarıyla suladıkları bu vatan topraklarının, dün olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından kutsal bir emanet olarak ilelebet korunacağı iyi bilinmelidir. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Gününde aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER