Taraklı’ya 5 bin metrelik yeni içme suyu hattı

Büyükşehir SASKİ, Taraklı ilçesi Duman Mahallesi’nde 25 yıl önce inşa edilen, ömrünü tamamlamış içme suyu altyapısını yenileyerek bölgeye 3 bin metre ana hat, 2 bin metre abone hattı olmak üzere toplam 5 bin metrelik içme suyu hattı kazandırdı.

Taraklı’ya 5 bin metrelik yeni içme suyu hattı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ), kent genelinde yenileme ve onarım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. SASKİ tarafından güney bölgesinde başlatılan çalışmalar kapsamında bir mahallenin daha içme suyu hattı sil-baştan yenilendi. 

Yeni içmesuyu hattı
Bölgede yaklaşık 25 yıl önce yapılan, ekonomik ve teknik ömrünü tamamlamış içme suyu hattına müdahale eden ekipler, hızlı bir çalışmayla alt yapıyı yeniledi. Çalışma kapsamında 3 bin metre ana hat, 2 bin metre ise abone hattı olmak üzere toplamda 5 bin metrelik içme suyu hattı inşa edildi. Yerleşim bölgesine, uzun yıllar hizmet sağlayacak kapasitede yeni bir içme suyu hattı kazandırıldı. 

“Şehrin her bölgesine hizmet götürüyoruz”
SASKİ’den yapılan açıklamada, “Büyükşehir SASKİ olarak kentimizin her bölgesine hizmet götürmek için gayretle çalışıyoruz. Yenileme ve onarım çalışmalarımızı Taraklı Duman Mahallesi’nde devam ettik. Bu sayede bölgeye gelecekte sorunsuz hizmet verecek yeni bir hat kazandırmış olduk. Çalışmalarımız tüm ilçe ve mahallelerde aralıksız devam edecektir” denildi. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER