Tasarruf bilinci her yere yayılmalı

Mustafa Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Memduh Türkan, “Bu gibi projelerin her okula ve her öğrenciye ulaşması

Tasarruf bilinci her yere yayılmalı

Mustafa Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Memduh Türkan, “Bu gibi projelerin her okula ve her öğrenciye ulaşması, tasarruf bilincinin her yere yayılması gerektiğini düşünüyorum” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından, öğrencilerde su tasarrufu ve kullanımına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri, Mustafa Kemalpaşa İmam Hatip Ortaokulu’nda verilen seminerle devam etti. Eğitim kapsamında öğrencilere, su kaynaklarının önemi, doğru kullanımı ve atıksuların arıtılması konularında bilgiler verildi. Verilen her eğitim sonunda olduğu gibi “su müfettişi” ilan edilen öğrencilere SASKİ tarafından hazırlanan eğitim çantaları hediye edildi.

Ağaç yaşken eğilir
Öğrencilere verilen eğitimin önemine vurgu yapan Müdür Yardımcısı Hasan Dişli, “Öğrencilerimiz bu gibi önemli konularda henüz yeterli olgunluğa erişmiş değiller. Bizler uyarmadığımız müddetçe su tasarrufu konusunda pek hassasiyet göstermiyorlar. Örneğin çeşmeleri açık bırakabiliyorlar. Tabi bunlar zamanla ve yerinde eğitimlerle aşılabilecek şeyler. Bu eğitim sayesinde tasarrufun artacağına inanıyorum. Ağaç yaşken eğilir. Küçük yaştaki çocuklarımıza böylesine önemli bir konu doğru bir şekilde aktarılırsa, bundan sonraki davranışlarına yaşamları boyunca dikkat edeceklerdir” diye konuştu.

Faydalı ve etkili
Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinden Memduh Türkan, “Eğitim çok faydalı. Çocukların yapması gerekenleri böyle ilk ağızdan duymaları onlar için çok etkili oldu. Bu gibi projelerin her okula ve her öğrenciye ulaşması, tasarruf bilincinin her yere yayılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

SASKİ’yi kutluyorum
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yusuf Dülger ise şunları söyledi; “Hayatımızın belki de en önemli unsuru olan suyumuzun doğru ve dikkatli kullanımı, israfının önlenmeye çalışılması hiç tartışmasız çok önemli bir davranış. Burada bu faydalı işi en güzel ve en içten hisleriyle ortaya koyan SASKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum ve buna öncü olan SASKİ kurumunu gönülden kutluyorum.” 
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER