Türk Kızılay’ından karantina altındaki vatandaşlara 4 öğün yemek veriyor

Yurt dışından gelen öğrenci ve vatandaşlar Sakarya’da bulunan 6 KYK yurduna yerleştirilmişti.

Türk Kızılay’ından karantina altındaki vatandaşlara 4 öğün yemek veriyor

Yurtta kalan vatandaşlara Kızılay her gün 3’ü sıcak olmak üzere 4 öğün  yemek veriyor.

Korona virüs tedbirleri kapsamında yurt dışında okuyan öğrencilin ve yurt dışından gelen 1749 vatandaş Sakarya’da bulunan  6 KYK yurtlarında kalıyorlar. KYK yurtlarında kalan vatandaşlara Kızılay tarafından 3’ü sıcak  olmak üzere 4 öğün yemek veriliyor.

KYK yurtlarının yemekhanesinde dev kazanlarda yapılan yemekler hijyenik bir şekilde açılar tarafından pişirildikten sonra  tek kullanımlık tabaklara koyulup ağızları otomatik makinalarla kapatılan yemek kapları daha sonra görevliler tarafından dağıtılıyor.

Yurtta kalan vatandaşların tüm ihtiyaçları karşılanıyor. 
Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, yurda dönüş operasyonu kapsamında Türkiye genelinde 42 ilimizde 63 KYK yurdunda,  yurt dışından gelen misafirlerimizi burada ağırlıyoruz. Biz Sakarya olarak 6 ayrı yurdumuzda  genelde öğrenci ağırlıklı olan 1750 vatandaşımızı ağırlıyoruz. Buradaki yurtlarımızda Kızılay olarak 3 öğün sıcak olmak üzere 4 öğün yemeğimizi onlara sunuyoruz.

Burada kalan vatandaşlarımız odalarından çıkmaması amacıyla odlarına bıraktığımız sıcak su ısıtıcılarıyla çay ve kahve ikramıyla birlikte, 14 gün boyunca Türk Kızılay’ı olarak faaliyetleri sürdürüyoruz.

Bu hizmetlerimizi yürütürken, İl Spor Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında bunları barındırıyoruz. Burada KYK elamanları,  Afat, Sağlık, ve Emniyet güçleri arkadaşlarımız var, bunlar bizlere de burada destek veriyorlar. Emniyet güçlerimizde buranın güvenliğini sağlıyorlar. Sağlık Bakanlığımızın ekipleride burada ve her gün sağlık kontrollerimde yapılıyor. Misafirlerimizi 14 gün sonunda en iyi şekilde evlerine uğurlamak istiyoruz dedi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER