TYB Sakarya'dan Yönetmen İsmail Güneş'e Tam Destek

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde 'Kurban' adlı sinema filmini çekmeye hazırlanan yönetmen İsmail Güneş'i ziyaret eden TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna, 'camia olarak yanınızdayız' dedi. 

TYB Sakarya'dan Yönetmen İsmail Güneş'e Tam Destek

Yerli ve milli sinemanın güçlü temsilcilerinden yönetmen İsmail Güneş'i, filmin çoğu sahnelerinin çekileceği Taraklı Yörük Ali Çiftliğinde ziyaret eden Tuna, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Otuz yıldır Taraklı ile yakın ilişkiler içerisinde olduğu bilinen TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna, yönetmen Güneş'i Taraklı'daki bazı dostlarıyla tanıştırdı. Filmin milli değerlerimizin yaşatılması kadar Taraklı'nın tanıtımına da katkı sağlanacağını belirten Tuna, TYB camiası olarak yönetmene ve filme her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

Yönetmen Güneş de  'Taraklı'ya ilk olarak 2007'de gelmiştim. Tarihi dokusu ve insanlarının sıcakkanlılığından çok etkilenmiştim. Taraklının tarihi ve otantik dokusu çekeceğim filme çok uygun olduğu için burayı tercih ettim. Su anda filmin ana konusunun geçeceği ve çekimlerin yarısından fazlasının gerçekleştirileceği evin inşasıyla meşgulüm. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne katkıları için çok teşekkür ediyorum. Bu bir kış filmi. Çekimleri kısmetse Mart ayında gerçekleştireceğim' dedi.

‘Kurban’ adlı sinema filminin çekimlerinin yaklaşık bir ay kadar süreceği ve tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından 2023 başında vizyona gireceği öğrenildi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER