Ufka Yolculuk’tan “Sağlıklı Düşünmek” Yarışması

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü iş birliği ile Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması için kulüp yöneticileri Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ile bir araya geldi.

Ufka Yolculuk’tan “Sağlıklı Düşünmek” Yarışması

Başkan Işıksu ile Buluştular
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Server Yaşam Vakfı tarafından ülke genelinde düzenlenen, Sakarya için de Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü iş birliği ile gerçekleştirilecek olan 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ile ilgili yönetim kurulu üyeleri Yahya Arslan, Cihan Maden ve Ali Özdem’i misafir etti. Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel’in de yer aldığı buluşmada, yarışma ile ilgili Başkan Işıksu’ya bilgi verilirken, her yıl farklı kategorilerde gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının bu yıl “Sağlıklı Düşünmek” temasıyla gerçekleştirileceği belirtildi. Yarışmanın amacının iyi-kötü, doğru-yanlış her türlü bilginin kolaylıkla yayıldığı bir dönemde bilginin, özellikle de tasarlanmış bilginin, artış hızı, topluma etkileri ve sağlıklı düşünme konusunda farkındalık oluşturması hedefleniyor.  

50 Kişiye Ödül Verilecek
Bu yıl yetişkinlerin de katılacağı yarışma 3 farklı kategoride gerçekleştirilecek. İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Elma Dersem Düşün”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “Eyvah! Ceviz Çatırdıyor”, lise ve yetişkin kategorilerinde yarışmaya katılanlar ise Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler. Her katılımcının kitap okuyarak hazırlandığı yarışma aynı zamanda okurların doğru bilgi ulaşmalarına katkı sağlaması amaçlanıyor. Yarışma neticesinde Türkiye genelinde dereceye giren birincilere 10 bin TL, ikincilere 9 bin TL ve Üçüncülere 8 bin TL verilecek. Ayrıca ilk 50’ye giren yarışmacılar her ilde bulunan STK’lar tarafından ödüllendirilecek.

Son Başvuru: 18 Nisan
Katılımcılar 17 ve 18 Nisan 2022’de yapılacak 1. Aşama sınava bulundukları yerden 08.00-20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak katılabilecek. 2. Aşama sınav online olarak 22 Mayıs 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek. Yarışma ile ilgili bilgi almak isteyenler www.ufkayolculuk.com sayfasından ve sosyal medya hesaplarından bilgiye ulaşabilecek. 17 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlayan başvurular, 18 Nisan Pazar günü saat 20.00’de sona erecek.

Işıksu’dan Tebrik ve Teşekkür
Başkan Işıksu’ya yakın ilgileri için teşekkür eden Ufka Yolculuk İl Tertip heyetinden Yahya Arslan, hedeflerinin okurların doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı Belediyesi olarak genç arkadaşlarımızın, yetişkinlerin ve evlatlarımızın bilgiye daha sağlıklı ulaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen, içinde eğitim ve kültür yaşam olması hedefiyle birçok çalışmaya belediye olarak destek veriyor ve imza atıyoruz. Sizlerin de böylesi güzel bir yolculuğu sürdürmeniz konusunda tebrik ve teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Adapazarı Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER