Ulusumuzun Egemenliği ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Başkanı Yaşar Coşkun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir açıklama yaptı. 

Ulusumuzun Egemenliği ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Günün anlam ve önemine binaen bir açıklama gerçekleştiren MÜSİAD Sakarya Başkanı Coşkun, “23 Nisan, Cumhuriyetimizin temelini oluşturan önemli bir gündür. Çünkü ilk ‘Büyük Millet Meclisi’, 1920 yılında, bugün açıldı. Günün çok anlamlı, başka bir özelliği daha vardır: Ulusal egemenlik bayramı olarak kutlanan bugün, Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir.  kocaali
Büyük Millet Meclisi'nin ilk benimsediği ilkelerden biri de ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir; millet bu hakkını Meclis aracılığıyla yürütür. Meclis'in üstünde bir güç yoktur.’ Meclis'in yapacağı çalışmalar ise, şu amaca yönelikti: Yurdun düşmandan kurtarılması ve bağımsız bir Türkiye'nin kurulması.
Ulusumuzu kurtuluşa ulaştırmak, ilk anayasayı yapmak ve Cumhuriyet'i kurmak, bu tarihsel Meclis'in, onurlu görevlerinin başında gelir. Görüldüğü gibi, 23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz bu kutlu günde canını dişine takarak verdiği mücadeleyle bağımsızlığını kazandı. Bu nedenle, egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir.” Şeklinde konuştu.
 

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER