Ünlü balıkçı sonunda kendi işyerini de açtı

Gençlik yıllarını İstanbul’da geçirerek, büyük bir şirkete mesleğini icra eden ve uzun yıllardır da mesleğini Sakarya’da sürdüren ilimizin tanınmış balığı konuşturan ızgara ustası Mehmet Koç; “Balıkçı Mehmet Usta” ismini verdiği” kendine ait işyerini sonunda hizmete açtı. 

Ünlü balıkçı sonunda kendi işyerini de açtı

Gençlik yıllarını İstanbul’da geçirerek, büyük bir şirkete mesleğini icra eden ve uzun yıllardır da mesleğini Sakarya’da sürdüren ilimizin tanınmış balığı konuşturan ızgara ustası Mehmet Koç; “Balıkçı Mehmet Usta” ismini verdiği” kendine ait işyerini sonunda hizmete açtı. kocaali

Adapazarı Kaymakamlığı karşısında düzenlenen törenle hizmete giren “Balıkçı Mehmet Usta’nın açılış törenine; Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçek, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Osmanlı Ocakları 1299 Genel Başkanı Tahsin Çelik, Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, Sakarya Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Sakarya Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Adapazarı Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal, 15 Temmuz Milli İrade Derneği Akyazı Şube Başkanı Ali Gürbüz, AK Parti 27. Dönem Sakarya Milletvekili Aday Adaylarından Semiha Bafralıoğlu ve Abdullah Mert, MHP Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Adalet Umutlu Güneş, Osmanlı Ocakları 1299 Sakarya İl Başkanı Mehmet Demir, Kadın Kolları Başkanı Ebru Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, AK Parti Sakarya İl Kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Cemalettin Erdem, Turgut Karakaş, Mehmet Yılmaz, TÜVASAŞ eski Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk, İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı Şuayip Ür, Geyve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Peker ile iş, spor, sanat camiasından çok sayıda davetli katıldı. Açılış katılamayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile 26. Dönem Sakarya Milletvekili yapan Türkiye’nin Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli ise, çektiği telgrafla işyeri sahibi Mehmet Koç’a “Hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. Sakarya balık yesin diye işyerini açtığını belirten Mehmet Koç;  “Bizde Kriz yok tek fiyat uyguluyoruz. Asgari ücretli bile bizde ayda 8 defa balık yiyebilir. Bir gün Sakarya’ya ve özellikle Adapazarı’na yolunuz düşerse gözlerinizi kapayıp Balıkçı Mehmet Usta’nın mutfağında olacaksınız” dedi. Açılışta konuşan Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ise “Allah kazasız, belasız, bereketli olmasını diliyorum.3,5 kişi de olsa istihdam sağladığı için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
 

Levent CANDAN

SIRADAKİ HABER