Üretimde Sakarya markası dünya pazarında yer alıyor

1. OSB’de bulunan Aksa Magnet Fabrikası’nı ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde yapılan üretimle Sakarya markası dünya pazarında yer alıyor.

Üretimde Sakarya markası dünya pazarında yer alıyor

1. OSB’de bulunan Aksa Magnet Fabrikası’nı ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde yapılan üretimle Sakarya markası dünya pazarında yer alıyor. Üretim sadece şehrimize değil, ülkemize de önemli katkılar sunuyor. Bugün Sakarya çevreci sanayisiyle çok önemli bir konumda. Hamdolsun ihracat rakamlarımız da memnuniyet verici” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Aksa Magnet Fabrikası’nı ziyaret etti. Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çirkin’den çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Toçoğlu, çalışmaları yerinde inceledi, çalışanlara kolaylıklar diledi. Toçoğlu’na Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan da eşlik etti.

51 ülkeye ihracat kocaali
Aksa Magnet Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çirkin, “Teknoloji ihracatının yanı sıra uluslararası alanda da yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bir Sakarya firması olarak uluslararası arenada şehrimizi başarıyla temsik ediyoruz. Özellikle AR-GE’ye büyük pay ayırıyor, bu alanda yaptığımız yatırımları hiç azaltmıyoruz. Şuan 51 ülkeye ihracat yapıyor, ayrıştırıcı makinaların satışını yapıyoruz. Fabrikamız bünyesinde 110 kişiye istihdam sağlıyoruz” dedi.

Üretimde uluslararası başarı
Fabrikanın yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgileri ilgiyle dinleyen Başkan Toçoğlu, “Bugün 1. OSB’de bulunan Aksa Magnet Fabrikası’nı ziyaret ettik. Yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler aldık. 51 ülkeye yapılan ihracat şehrimiz ve ülkemiz için çok değerli. Bugün Sakarya çevreci sanayisiyle çok önemli bir konumda. Hamdolsun ihracat rakamlarımız da memnuniyet verici. Üretimin şehrimizde yapılıp, farklı ülkelere ihraç edilmesi sadece şehrimize değil, ülkemize de önemli ölçüde katkı sağlıyor. Aksa Magnet Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çirkin’e ve tüm fabrika çalışanlarına kolaylıklar diliyorum” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER