Vali Balkanlıoğlu MÜSİAD’ın İftar ve 20. Yıl Programına Katıldı

Vali İrfan Balkanlıoğlu, MÜSİAD Sakarya Şubesince düzenlenen geleneksel iftar ve 20. yıl programında dernek üyeleri ile iş adamlarıyla birlikte iftar yaptı.

Vali Balkanlıoğlu MÜSİAD’ın İftar ve 20. Yıl Programına Katıldı

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın da bulunduğu programa; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Serdivan Kaymakamı Mushin Çatmadım, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, SESOB Başkanı Hasan Alişan ve iş adamları katıldı. kocaali

MÜSİAD’ın arka planda başka hesaplar yapmadan memleketi dış güçlere peşkeş çekme gibi bir hesap gütmeyen, sadece vatanın, milletin kalkınması, istihdamın artması ve ülkemizin daha güçlü olması için çabalayan, milli manevi değerlerine bağlı iş adamlarının oluşturduğu güzel bir kuruluş olarak niteleyen Vali Balkanlıoğlu, "Kurulduğu andan bugüne kadar hep faydalı ve güzel işler yaparak vatanı ve milleti düşünen bu derneğin üyelerini canı gönülden kutluyorum.

Böylesi organizasyonlar bilgi, deneyim ve tecrübe paylaşımıyla birçok ülkeye ihracat yapar duruma geldiler. Bugün Afrika da dâhil olmak üzere; Asya Pasifik’te, Amerika’da ve dünyanın birçok yerinde ihracatı arttırmanın çabası içinde olan MÜSİAD üyelerini görüyoruz.

Toplam ihracat rakamlarımız 15-16 milyar dolarlardan 160 milyar dolarlara geldi, hatta 170 milyar dolar sınırlarına ulaştı. Gücümüz işte buradan kaynaklanıyor. İnşallah 2023 hedeflerine ulaşıp 500 milyar doları bulursak, inanın ülkemiz trilyon dolarların üzerinde ihracat yapan ülkelerden çok daha güçlü olacak, çünkü bizim gücümüz çarpan etkisi yapıyor. Sevgili Peygamberimiz; kendi ordusundan daha güçlü ordulara karşı nasıl bir zafer kazanmış ve müşrikler Müslüman ordularını kendilerinden ne kadar fazla üstün görmüşler ise, bizim gücümüz de işte öyle görülüyor. Allah’ın izni ile birimiz bin oluyor, bundan dolayı sizlerle beraber ülkemiz çok daha güçlü olacak Sizler emeğinizi, zamanınızı, paranızı, sezginizi ve zekânızı memleketin bekası, istihdamın artması için kullandığınızdan dolayı Yüce Allah da sizlerle beraber.

Şu mübarek Ramazan gününde İsrail’in yaptığı terörü de lanetliyoruz. Dünyanın neresinde bir duman tütse, biliniz ki orada Müslümanlar yanıyor kardeşlerim. Allahuteala bizleri

müşriklerin, kâfirlerin, münafıkların şerrinden, bir de Müslümanların birbirine karşı fitnesinden muhafaza eylesin. Allah sizlerden razı olsun, orucumuzu da kabul etsin" dedi.

İftar programı boyunca iş adamları ve sanayiciler ile ilimizdeki yatırımlar üzerine fikir alışverişinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, dernek bünyesinde 20. yılını dolduran üyelere de plaket ve hediyelerini verdi

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER