Vali Balkanlıoğlu'nun Gündemi Bugün de Yoğun Geçti

Valilik makamında ziyarete gelenleri kabul eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, ilçelerimizde çeşitli temaslarda bulundu.

Vali Balkanlıoğlu'nun Gündemi Bugün de Yoğun Geçti

İlk olarak geçtiğimiz günlerde Serdivan ilçesindeki uygulama noktasında bir şüphelinin aracıyla sürüklediği ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yunus timinde görevli Polis Memuru Günay Doğdu’yu tedavi gördüğü SEAH’ta ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, polis memuru ve ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. kocaali 
İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nın da eşlik ettiği ziyarette, doktorlardan bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, hayati tehlikeyi atlatan polis memuruyla bir süre sohbet etti.
Daha sonra Adapazarı ilçesinde bulunan Çark Caddesine geçen Vali Balkanlıoğlu, esnaflara hayırlı ve bol kazançlar dileğinde bulunurken, SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, SESOB Başkanı Hasan Alişan ile birlikte Fikret Ayakkabı mağazasının ikinci şubesinin açılış kurdelesini keserek, ilimizdeki girişimcilerin ekonomiye desteklerini yeni yatırımlarla göstermesinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Mağazadaki ürünleri inceleyerek firma sahibinden bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, yeni şubenin ilimize ve yatırımcımıza hayırlı olması dileğinde bulundu.
Açılış sonrası Hendek ilçesine geçen Vali Balkanlıoğlu, İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, birimlerde görev yapan polis memurları ve personele çalışmalarında başarılar diledi. Güvenlik güçlerimizin ilçenin huzur ve güvenliği için gece-gündüz demeden büyük bir fedakarlıkla görev yaptığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu’na, İlçe Emniyet Müdürü de bir brifing verdi.

Hendek ilçesindeki Elmacık Su Fabrikasında da incelemelerde bulunup, tesisleri gezerek firma yetkililerinden suyun depolanmasından şişeye girinceye kadarki serüvenine dair bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, modern ve yüksek teknolojili su şişeleme sistemine sahip olan ve çok geniş bir arazi üzerine kurulu 1060 m. rakımdan çıkartılan su ile üretim yapılan tesisleri çok beğendiğini, ilçemize ve ilimize ekonomi ile istihdam anlamında katkısının da önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Ankara-İstanbul D-100 karayolu Akyazı mevkiinden geçerken yeni faaliyete geçen Doğa Country Club isimli tesiste durarak etrafı gezen Vali Balkanlıoğlu, özellikle yolculuk yapan vatandaşlarımızın yol üzeri durup nefes alabileceği tesisin, yeşilin her tonuna sahip ayrı bir güzelliğe sahip olmasının ilçemize de değer kattığını söyledi.
Son olarak Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili olarak atanan SG. Kıdemli Albay Ahmet Bahadır ve Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı SG. Yarbay Gökmen Gücüyen’i makamında kabul eden Vali Balkanlıoğlu, komutanlara görevlerinde başarılar diledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER