Vali Balkanlıoğlu, Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Toplantısına Katıldı

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun düzenlediği, Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar’ın konuşmacı olarak yer aldığı toplantıya katıldı.

Vali Balkanlıoğlu, Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Toplantısına Katıldı

Ramada Otelde düzenlenen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar‘ın yanı sıra; Erenler Kaymakamı Salih Karabulut,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Defterdarı Mustafa Ceylan, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, Platform Başkanı Hasan Demir ile üyeler katıldı. kocaali

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili farklı yorum, görüş ve eleştiriler yapıldığını söyleyen Ağar, şu an bir bölücü terör örgütüyle mücadele ediyor gibi gözüküyor olmamıza rağmen, aslında bu toprakları bir şekilde dizayna soyunmuş ve dizaynda gerek terör örgütleri, gerek silahlı örgütler, gerekse vekâlet savaşçılarını bir şekilde hem doğrusal hem de asimetrik olarak kullanmaya çalışan, buradan kendi hedef, menfaatlerine ulaşmak isteyen bazı küresel ve orta ölçekte ülkelerle mücadele ettiğimizi belirtti.

Ağar, batı dünyasının, mezhep ve etnik kimlikleri, kendi menfaatleri doğrultusunda oluşturduğu örgütler üzerinden kullandığını vurgulayarak, Etnik kimlik taşıyan YPG/PKK, mezhebi kimlik taşıyan Şebbihalar, Şii milisler, Haşdi Şabiler, radikal örgütlerin Sünnilik, Şiilik ve etnik kimlik için savaştığını ifade ve iddia ediyor olsa da, hepsinin savaşının, bu coğrafyadan olmayan birilerinin hedef ve menfaatlerine hizmet ettiğini belirtti. Ağar ayrıca, Müslümanlık iddiasındaki halk, toplum, örgüt ve devletlerin birbirlerine cihat ilan ettiklerini, birbirlerini doğrayan, boğazını kesen örgüt üyelerinin ise şehit olduklarına inandıklarını belirterek, temel tespit olarak Orta Doğu coğrafyasında büyük bir bozgun olduğunu da ifade etmek zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar’ı ilimizde ağırlamaktan ve Platform Üyeleri ile bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, şuan Suriye’de bulunan tüm devletlerin farklı emeller peşinde olduklarını, Türkiye’nin ise sadece, kendi sınırlarındaki tehlikeleri bertaraf etmek ve oranın sahibi olan insanların huzuru için bu harekâtı sürdürdüğünü belirterek, ülkemizin kimsenin topraklarında gözü olmadığını, güvenlik güçlerimizin sivillerin zarar görmemesi konusunda tüm dünyaya adeta savaş dersi verdiğini ifade etti.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER