Vali Balkanlıoğlu’ndan Basın Kuruluşlarına Ziyaret

Vali İrfan Balkanlıoğlu, ilimizde görev yapan haber ajansları, yerel gazeteler ve RATED’e bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Balkanlıoğlu’ndan Basın Kuruluşlarına Ziyaret

İlk olarak Anadolu Ajansı (AA) Sakarya Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek Bölge Müdürü Salih Yalçıntaş’tan bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, AA’nın gelişen teknoloji ile haberleşme olanaklarını iyi kullanarak ülkemizin ve dünyanın önde gelen saygın haber kuruluşlarından birisi olduğunu ifade etti. Buradan Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğüne geçen Vali Balkanlıoğlu, Şube Müdürü Engin Kaşdaş ile bir süre görüştükten sonra binayı gezerek çalışanlara başarılar diledi.

Daha sonra aynı binada bulunan Sakarya Yenigün Gazetesi ve Sakarya Halk Gazetesi yöneticileri ile çalışanlarını ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, misafirperverlikleri için teşekkür ederek büyük bir özveriyle görev yapan basın kuruluşlarımızın her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

Sakarya Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği (RATED) yöneticileri ile yerel basının çalışmaları ve sorunlarına dair görüş alışverişinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, İnternet, Radyo ve TV yayıncılarının haklarını korumak, geliştirmek adına görev yapan STK’ların çalışmalarının çok önem arz ettiğini ifade ederek peyzaj ve süs bitkiciliği alanında yayın yapan PLANT dergisine de yayın hayatında başarılar diledi.

Vali Balkanlıoğlu, İhlas Haber Ajansının (İHA) Sakarya Bürosuna da uğrayarak ajans çalışanlarına başarılar diledi ve ulusal medyanın olduğu kadar yerel ile bölgesel medyanın da haber ihtiyaçlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde temin etmelerine destek sunan İHA’nın çok önemli haberlere imza attığını söyledi.

Bizim Sakarya Gazetesinin yönetici ve çalışanlarını da ziyaret ederek yayın hayatlarında başarılar dileyen Vali Balkanlıoğlu, ilimizin gelişmesi ve tanıtılması için büyük zorluklarla gece gündüz görev yapan basın emekçilerine destek olmak gerektiğine işaret etti.

Vali Balkanlıoğlu son olarak Yeni Sakarya Gazetesi yönetici ve çalışanları ile bir araya gelerek misafirperverlikleri için teşekkür etti ve büyük zorluklarla bizi her konuda bilgilendirdikleri için tüm gazetecilere minnet borcumuz olduğunu sözlerine ekledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER