Vali Nayir SGM Yaz Okulları Kapanış Programına Katıldı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Adapazarı, Akyazı, Geyve ve Sapanca Sosyal Gelişim Merkezleri ile Macera Park ve Engelsiz Hobi Yaz Kursları kapanış programını izledi

Vali Nayir SGM Yaz Okulları Kapanış Programına Katıldı

Adapazarı SGM’de düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir’in yanı sıra; Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sosyal Gelişim Merkezleri Müdürleri, usta öğreticiler, kursiyerler ile aileleri katıldı.
 
“44 Farklı Branştaki Eğitimler 6 Hafta Sürdü”
24 Haziran Pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte başlayan ve 6 hafta boyunca 44 farklı branşta devam eden yaz dönemi kurslarına katılan öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden farklı gösteriler izleyenler tarafından büyük bir beğeni toplarken, tar kursu öğrencilerinin müzik gösterisi ile koronun seslendirdiği şarkılar ve kum sanatı gösterisi ayakta alkışlandı.
 
“Çocuklarımızın Gelişimine Katkıda Bulunmak En Önemli Görevimiz”
İlçelerimizin sosyal hayatına büyük katkı sağlayan Sosyal Gelişim Merkezlerini halkımızla bütünleştirmeye kararlı olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, çocukların gelişimi ve kendilerini geliştirmelerinin öncelikle İlimize, ülkemize ve dünyaya büyük katkısı olacağına inandıklarını, ayrıca Türkiye’de bir ilk olacak Çocuk Akademisi için çalışmalarının devam ettiğini belirterek tüm öğretmen ve öğrenciler ile ailelerine teşekkür ettiğini ifade etti.
 
“Sakarya’nın Gelişimi İçin Gayret Ediyoruz”

Sakarya’nın her alanda gelişmesi adına büyük gayret gösterdiklerini belirten Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, öncelikle çocuklarımızın yaz dönemlerini iyi bir şekilde geçirmelerini sağlayan böylesi Merkezlerin büyük bir önem taşıdığını ve geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimine de katkı sunduğunu söyledi.
 
“Toplum Olarak Büyük Bir Aileyiz”
Çevre ve Şehircilik Bakanımızla birlikte İlimiz adına güzel ve faydalı bir gün geçirdiklerini, bununla beraber günün yoğun program akışı içerisinde burada gördüklerinin bütün yorgunluklarını unutturduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Biz toplum olarak büyük bir aileyiz. Genciyle ihtiyarıyla bir aileyiz, kadınıyla erkeğiyle bir aileyiz, engellisiyle engelsiziyle bir aileyiz. Aile fertlerinin birbirine tutkun olması gibi biz de birbirimize tutkunuz, feda edeceğimiz, göz ardı edeceğimiz tek bir ferdimiz bile yok, her bir ferdimizin toplumla uyumlu, bilgili ve eğitimli olması için gayret sarf ediyoruz.
 
“Sosyal Gelişim Merkezleri Önemli Bir Açığı Kapatıyor”
Merkezi yönetim olarak okullarımızda, Halk Eğitim Merkezlerimizde bu gibi çalışmaları yaptığımız gibi, burada görüldüğü üzere yerel yönetimlerimizin Sosyal Gelişim Merkezleri ile büyük bir açığı kapatmaya çalışıyoruz. Burada büyük bir fedakârlık var, büyük bir gayret var, hem belediye çalışanlarımızın hem usta öğreticilerimizin ve öğretmenlerimizin hem de buraya çocuklarını emanet eden ailelerin büyük bir fedakârlığı var. Her şey başarıyla neticelendiği zaman elde edilenlerin verilen çaba ve yorgunluğa değdiğini görüyoruz. İnşallah gençlerimiz Sakarya’mız için buralarda en faydalı şekilde gelişecek, ailelerine, Sakarya’mıza ve ülkelerine faydalı olacaklar.
 
Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum, daha da güzellerini başarmak üzere her daim birlikte olacağımıza inanıyorum” dedi.
 
“Yaz Kursları Kapanış Sergisini Gezdiler”
Programın ardından Adapazarı SGM içerisinde bulunan Yaz Kursları Kapanış Sergisini eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, kursiyerler ve usta öğreticilerden eserler hakkında bilgiler de aldı.
 
Sergideki eserleri yakından inceleyerek engelli öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Ahmet Hamdi Nayir, el emeği göz nuru eserlere emek veren kursiyerler ile usta öğreticileri tebrik ederek başarılar diledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER