Vali Nayir Tadilat Çalışmaları Süren Sakarya Öğretmenevini Gezdi

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ ile mücadele kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilen ve Erenler ilçesinde restorasyon süreci devam eden Sakarya Öğretmenevinde incelemelerde bulundu.

Vali Nayir Tadilat Çalışmaları Süren Sakarya Öğretmenevini Gezdi

Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy’un da eşlik ettiği ziyarette Öğretmenevi Müdürü Levent Kobya tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, restorasyon çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

“11 bin 980 Metrekare Alana Sahip”
Sakarya Öğretmenevinin 2019 yılı Haziran ayında tadilat ihalesinin yapıldığını ifade eden Müdür Levent Kobya, toplam 11 bin 980 metrekare alana kurulu 8 bin 880 metre karesinde yetişmiş çam ormanı bulunan ve kır düğünü gibi etkinliklerin yapılmasına son derece müsait binanın bahçesinde 400 metrekare alana sahip restoran ve mutfak yapıldığını, resepsiyon, lobi alanı, idare odalarının bulunduğu ana binada 1 VIP odası ve 1 Mescit ile 2’si engelli 2’si süit olmak üzere toplam 32 oda bulunduğunu, ayrıca 1 kafeterya, 220 kişilik konferans salonu ve 14 kişilik mini toplantı salonunun da yer aldığı binada artık son aşamaya gelindiğini ifade etti.

“Öğretmenlerimiz En Güzellerine Layık”
Beraberindekilerle birlikte Öğretmenevi içerisinde ve bahçesinde incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir Öğretmenlerimizin her şeyin en güzeline layık olduğunu belirterek, “Öğretmenevi, ilimizin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesiydi. Milletin malının asıl sahiplerine döndüğü bir binada arkadaşlarımızın büyük gayretleriyle tadilatın sona yaklaştığını gördük. Böylesi güzel bir doğaya sahip alanda, bu güzel bahçede İnşallah öğretmenlerimize en kaliteli hizmetin verilebileceği bir mekâna sahip olacağız. Bu gibi kaliteli işler bizim çalışmamızı, verimimizi, eğitimdeki kalitemizi artıracak hususlardır” dedi.
Sakarya Öğretmenevinin ilimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dilediklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, ayrıca emeği geçen herkesi kutladığını da sözlerine ekledi.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER