Vali Nayir Taraklı İlçesini Ziyaret Etti

İlçeleri tanıma gezileri ve iade-i ziyaretler kapsamında Taraklı’da temaslarda bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir,  İlçe İdare Şube Başkanları ile de bir araya geldi.

Vali Nayir Taraklı İlçesini Ziyaret Etti

Kaymakamlık önünde Kaymakam Vekili Okan Dağlı ve Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilçenin genel durumu hakkında brifing aldıktan sonra, İlçe İdare Şube Başkanları ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

“DEVLETİ TEMSİLEN VATANDAŞLARIMIZI KUCAKLAMALIYIZ”
Merkezi idare ve taşra teşkilatları ile birlikte, İl ile ilçelerimizdeki yerel yönetimlerin, STK’ların, üniversitelerin milletimizin ortak zenginlikleri ve ortak gücü olduğunu ifade eden Vali Nayir, “Bizler bu güçten ilham alarak halkımızın ihtiyacı olan her hususu, sizlerin de desteği ile birlikte yerine getirmeye çalışacağız. Devletimiz bizleri Anadolu’nun birçok bölgesinde görevlendirerek, her yeri tanımamıza vesile olup tecrübe kazandırdı. Bizler de bu tecrübeleri paylaşarak, sizlerle birlikte vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek için çalışacağız. Görevimizi layıkıyla yerine getirerek, hem devleti temsil edip hem de vatandaşlarımızı kucaklayabilmeliyiz. Bizler devletin temsilcisi olarak milletimize değer verirsek, vatandaşlarımız da devlet kapısını dost kapısı olarak görecektir. Ancak insanlarımıza kıymet vermez ve dertlerine derman olamazsak, devlet olgusu da zarar görür. kocaali 

“İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE BİR AİLE GİBİ OLACAĞIZ”
Hepimizin bir hedefi ve hedefe ulaşmak için de gayreti olmalı ki, başarıyı yakalayabilelim. Her kurumun işbirliği içerisinde ve bir aile havasında olması gerekmektedir. Hayatımızda bir başarının ve kazancın, huzurlu bir şekilde elde edilmesi daha da büyük mutluluk verecektir. Bu işlere atanmış bir memur olarak değil, adanmış bir memur olarak bakıp görev yapmamız, bizleri daha güzel bir yola sevk edecektir” dedi.

Toplantının ardından ilçe protokolü ile birlikte Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimliği olarak hizmet verirken İlçe Devlet Hastanesine dönüştürülen binaya geçen Vali Nayir, hastanedeki vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde de bulundu. Birimleri gezerek yetkililerden bilgiler alan ve personellere de görevlerinde başarılar dileyen Vali Nayir, yeni hizmet binasının ilçemize hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ı makamında ziyaret ederek ilçedeki yatırımlar konusunda bilgiler alan Vali Nayir, Taraklı ilçemizin tarihi ve turistik açıdan önemli bir miras olduğunu ifade etti.
Geçtiğimiz yıl Kasım ayında çıkan yangın sonucu bitişiğindeki ahşap evler ile birlikte zarar gören Tarihi Tescilli Binayı inceleyip bilgiler alan Vali Nayir, ilçenin tarihi simgelerinden Hacı Rıfatlar Konağı, Yunus Paşa Camii (Kurşunlu Camii), Kültür Evi’ni de gezdi. Yetkililerin Taraklı tarihi hakkında bilgiler verdiği gezi sırasında vatandaşlarla da sohbet eden Vali Nayir, ilçemizin bu güzel dokusunun korunması ve tanıtımına katkı sağlamak adına hep birlikte çalışacaklarını sözlerine ekledi.
Sakarya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER