Vali Nayir’den Sürücülere Uyarı Çocuklara Hediye

Ramazan Bayramı öncesi şehrin birçok noktasındaki denetimleri yerinde inceleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, sürücülere ve yolculara uyarılarda bulunup çocukları Trafik Karnem isimli yarışmaya katılmaya davet etti.

Vali Nayir’den Sürücülere Uyarı Çocuklara Hediye
banner97

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit ile birlikte Şehirlerarası Otobüs Terminali girişindeki kontrol noktasında Safranbolu- İzmir hattında çalışan otobüste uygulama yaparak hayırlı yolculuklar temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, özellikle bayramlardaki trafik yoğunluğunda toplu taşıma araçlarındaki herkese büyük sorumluluklar düştüğünü dile getirerek otobüs kaptanlarına da uyarılarda bulundu.

“Otogardaki Çocuklara Kırmızı Düdük ve Yelek Hediye Edildi”
Otogar içerisinde bulunan bilet satış gişelerinde görevli personellerle selamlaşan ve aileleri ile birlikte yolculuk yapmak için bekleyen çocuklara kırmızı düdük ile yelek hediye eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, çocuklara ayrıca İçişleri Bakanlığınca 31 Mayıs - 20 Haziran 2019 tarihleri arasında Ramazan

Bayramı tatili boyunca "Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum" sloganıyla düzenlenen uygulamayı anlattı. Çocuklara araç kullanan ebeveynlerinin yaptığı hataları işleyecekleri karneleri teslim eden Vali Nayir, doldurulan trafik karnelerinin fotoğraflarını "@TrafikEgm" Twitter adresine gönderenlere yarışma sonunda 100 bisiklet hediye edileceğini söyledi.

Daha sonra Adapazarı Gişeler bölümündeki kontrol noktasında uygulamaya katılan ve vatandaşların bayramlarını kutlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri konusunda daha dikkatli olmalarını isteyerek hayırlı yolculuklar dileğinde bulundu.

“Sürücülere Tavsiyelerde Bulundu”
Bayram dolayısıyla yoğun bir tempoda çalışan Emniyet ve Jandarma güçlerimize de kolaylıklar dileyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Güvenlik güçlerimiz ile birlikte hem sürücülerimizi bazı konularda uyarmak hem de çocuklarımızın trafikteki etkilerinin arttırılmasına yönelik düzenlenen "Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum" kampanyasını tanıtmak istediğimiz için bugün bu uygulamalara katıldık. Şehirlerarası Otobüs Terminali ile birlikte trafik uygulama noktalarında da sürücülere birçok konuda tavsiyelerde bulunurken vatandaşlarımızın da bayramlarını kutladık.

“Kurallara Uyulduğu Taktirde Herhangi Bir Sorun Yaşanmayacaktır”
Araçların teknolojik donanıma sahip olması ve yolların da konforlu oluşu hem sürücülerimize hem de vatandaşlarımıza iyi bir yolculuk imkanı sağlıyor. Zaten kurallara uyulduğu takdirde de herhangi bir sorun yaşanacağını düşünmüyoruz. Kolluk birimlilerimiz ile yolcu taşımacılığı yapan firmalarımızın her kritere ne kadar önem verdiklerini de bizler burada müşahede etmiş olduk“ dedi. 

“Çocukların Trafikteki Etkisi Çok Büyük”
Emniyet Genel Müdürlüğünün bir karne uygulaması olan "Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum" uygulamasına dair bilgiler de veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Tek başına yola devam edenler için de geçerli olmak üzere, çocuklardan anne-babalarının ya da ebeveynlerinin 5 ayrı konuda trafikte ne denli dikkatli olduklarına dair verilen karneyi doldurmalarını ve bu karnenin fotoğrafını çekip Emniyet Genel Müdürlüğüne göndermelerini istiyoruz. Böylece çocuklarımızı da trafiğin içine alan, onların trafik düzenine katkı sağlamasına vesile olan bu modelin çok yarar sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Sakarya Önemli Bir Geçiş Güzergâhı”
Sakarya’nın önemli bir geçiş güzergâhında bulunduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Özellikle Kaymakamlıklarımız da dahil olmak üzere Emniyet ve Jandarma birimlerimiz, belli mesafelerde kontrol ekiplerini bulunduruyorlar. Tatil dönüşünde de sıkıntı yaşanmaması için her türlü tedbir alınmaktadır. Gün içerisinde bazen helikopterlerle, bazen de dronlarla kontrollerimiz devam ediyor. Bayram tatili bitene kadar bu uygulamalarımızı sürdüreceğiz. Tatile giden vatandaşlarımızın sayısı fazla olsa da, farklı günlere dağıldıkları için biraz daha rahat bir gidiş ve dönüş öngörüyoruz. Güzel seyreden iklim şartlarını da hesaba katarsak, bayramımızın kazasız ve belasız geçmesini temenni ediyoruz” diye sözlerine ekledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER